Kayseri Şehitliğinde Hüzünlü Tören

Kayseri’de Çanakkale Deniz Zaferinin 101’inci yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Garnizon şehitliğinde tören düzenlendi. İl protokolü tören sonrası şehit mezarlarını tek tek dolaştı. Müftü Doç.Dr. Şahin Güven ise dua etti.

Kayseri Şehitliğinde Hüzünlü Tören
Kartal semtindeki Garnizon şehitliğindeki törene Vali Orhan Düzgün, Garnizon komutanı Hv.Plt. Tümgeneral İsmail Yalçın, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Halil Nalbantoğlu, 12’nci Hv. Ulaştırma Üs komutanı Hv.Plt. Tuğgeneral Cemal Akyıldız, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Uğur Özcan, Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, İl Jandarma Komutanı Albay Halil Uysal, belediye başkanları kaymakamlar, şehit yakınları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 
Saygı duruşu ve saygı atışı yapılmasının ardından, Vali Orhan Düzgün törende yaptığı konuşmada, "Devlet düşmanları, millet düşmanları, insanlıktan nasibini almayan hainler bilmelidir ki, nasıl en zor günlerimizde bile Çanakkale ve İstiklal Savaşı’ndan nasıl zaferle çıkmışsak, içinde bulunduğumuz bu sıkıntı süreçten de, millet olarak, devlet olarak başarıyla çıkacağız’’ dedi.
 
Protokol mensupları şehit kabirlerini tek tek gezerek, şehit yakınlarıyla görüştü.  17 Şubat’ta, Ankara’daki askeri servislere yapılan terör saldırısında yaşamını yitiren Kayseri’nin ilk kadın şehidi Ayşegül Pürnek’ın annesi Gülay’a da yeniden başsağlığı diledi. Bu sırada, şehitliğe gelenlere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ambleminin bulunduğu, üzerinde ’Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve uzun ömürler dilerim. Dr. Sema Ramazanoğlu- Bakan’ yazılı mevlit şekeri dağıtıldı. Şehitlik ziyaretine ana okulu öğrencileri de katıldı. Müftü Doç.Dr. Şahit Güven’in okuduğu duanın ardından tören sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2016, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER