Kaymakam Babanın Gözyaşları

Erzurum İl Jandarma Komutanlığında, Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 175’inci yıldönümü nedeniyle düzenlenen temsili askerlik töreninde merkez Yakutiye ilçesi Kaymakamı Ahmet Katırcı, bedensel ve zihinsel engelli oğlu Ahmet Kürşat Katırcı’ya gözyaşları içinde belgesini verdi.

Kaymakam Babanın Gözyaşları
 
İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen temsili askerlik törenine Vali Ahmet Altıparmak, Belediye Başkanvekili Eyüp Tavlaşoğlu, Adalet Komisyonu Başkanı Başkanı Erol Ofluoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Hüseyin Turgut Eğitim Merkezi Başkanı Hakim Ünal Bingül, İl Jandarma Komutanı Albay Uysal Ağaoğlu, Yakutiye Kaymakamı Ahmet Katırcı, Aziziye Kaymakamı Zafer Öz, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, engellilerin aileleri ve davetliler katıldı. Engelli askerlerden oluşan tören mangasının geçişi sırasında, aileler büyük heyecan yaşadı. Engelliler, bir eli silahta, bir eli arkadaşının omuzunda, hep bir ağızdan askerlik yemini etti. Duygu dolu anların yaşandığı törende, engelli gençlerin halk oyunları gösterisiyle özel eğitimli köpeklerin sergilediği performans büyük alkış aldı.
 
Yakutiye Kaymakamı Ahmet Katırcı doğuştan bedensel ve zihinsel engelli olan oğlu Ahmet Kürşat Katırcı’ya (26) belgesini verirken yanağından öptü. Tören sırasında 3 çocuk babası olan Kaymakam Ahmet Katırcı gözyaşlarını tutamadı.
 
Tören sonrası bedensel engelli Yasin Karbuz, koltuk değneğini bırakıp yere uzanarak biksi makineli tüfekle nişan aldı ve hatıra fotoğrafı çektirdi.
Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2014, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER