Kayıp Çocukların İzine Rastlanmadı

Tokat’ın Reşadiye İlçesi’nde 68 gün önce kaybolan komşu çocukları 8 yaşındaki Bayram Erol ve 5 yaşındaki Dursun Kağan Taşçı için ailelerin isteği üzerine yapılan son aramadan da herhangi bir sonuç çıkmadı.

Kayıp Çocukların İzine Rastlanmadı
Reşadiye’nin Çermik Mahallesi’nde oturan Adile ve Ömer Erol çiftçinin çocukları Bayram ile komşuları Nafize ve İbrahim Taşçı çiftinin çocukları Dursun Kağan, geçen yıl 29 Aralık tarihinde saat 09.00 sıralarında evlerinden oynamak için dışarı çıktıktan sonra ortadan kayboldu. Bayram ve Dursun Kağan, evlerine dönmeyince, AFAD ve jandarma ekiplerinin de katılımıyla günlerce arama çalışması yaptı. Ancak, çocuklar 68 gündür süren tüm çalışmalara rağmen bulunamadı.
 
AİLE İSTEDİ YENİDEN ARAMA YAPILDI
 
Her iki çocuğun aileleri yetkililerden Kelkit Çayı üzerinde bulunan hidroelektrik santrali önünde oluşan barajda arama çalışması yapılmasını istedi. Bunun üzerine harekete geçen yetkililer, Devlet Su İşleri 72’inci Şube Müdürlüğüne ait ekskavatör ile Kelkit Çayı üzerine kurulu olan ilçeye 25 kilometre uzaklıkta bulunan HES barajında arama çalışması yaptı. Geçen Perşembe günü sabah saatlerinden itibaren yapılan çalışmada barajın dibinde bulunan çamur yığınlarını çıkarttı. AFAD ekipleri de botla arama çalışmaları yaptı. Ancak yapılan çalışmalara rağmen talihsiz iki çocuğun izine yine rastlanmadı.
Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2016, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER