Kayalar Yamaçtaki Evin Üstüne Düştü

Muğla’nın Ortaca İlçesi’nde, yamaçtaki bir evin üzerine yağmurun etkisiyle yumuşayan topraktan kopan kaya parçaları düştü. Hasara yol açan heyelan korkuturken; bölgede, benzer şekilde yer alan ve risk altında olduğu belirlenen 7 ayrı konut boşaltıldı.

Kayalar Yamaçtaki Evin Üstüne Düştü
Olay, bugün saat 08.00 sıralarında, Eskiköy Mahallesi’nde meydana geldi. Yamaçtaki bir evde yaşayan tek çocuklu Sevgi Çakaloğlu ve Yusuf Çakaloğlu çifti, heyelan korkusu yaşadı. Yusuf Çakaloğlu işe giderken, eşi Sevgi Çakaloğlu ile kızı 6 yaşındaki Fatma Nur’u evde kaldı. Sağanak yağmur sonrası yamaçta yumuşayan topraktan kopan kaya parçaları, evin üzerine düştü. Gürültü üzerine Sevgi Çakaloğlu, kızı Fatma Nur’u da alarak evden dışarı çıktı. Sadece hasara yol açan heyelan, korkuttu.
 
Ortaca Belediyesi, Ortaca Orman İşletme Şefliği ve Muğla Büyükşehir Belediye ekipleri, eve gelerek inceleme yaptı; aileye gereken yardımın yapılacağı belirtildi. Bölgede, benzer şekilde yer alan ve risk altında olduğu belirlenen 7 ayrı konutun da boşaltıldığı belirtildi. Ev sahibi Yusuf Çakaloğlu, "Sabah işe gittim, herhangi bir olumsuzluk yoktu. Aradan 1 saat geçmeden beni aradılar. Geldim ki heyelan evimin içine girmiş. Allah’tan eşim erken davranmış, kızımı kurtarmış. Buna da şükür" dedi.
 
Sevgi Çakaloğlu ise "Eşime kahvaltı hazırladıktan sonra biraz daha yatayım dedim. Ama uyku tutmadı. Kalktım kahvaltı için mutfağa geçerek çay koydum. Bu sırada bir gürültü duydum. Dışarı çıktığımda dağ yerinden oynuyordu. Hemen evin içine girdim. Kayalar duvarı parçaladı içeri girdi. Can havliyle odada yatan kızım Fatma Nur’u kucakladım ve dışarı fırladım. Olay gördüğünüz gibi odamız ve banyomuzun duvarlarını parçalayan kaya kütleleri evimizin bir bölümü yıktı. Ama canımıza bir şey olmadığı için şükrediyoruz" de
Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2016, 14:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER