Kato Dağı'nda Uçurtma Şenliği

Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’nde bulunan ve Kato Dağı’nda kaymakamlığın düzenlediği etkinlikte yüzlerce çocuk uçurtma uçurup, doyasıya eğlendi.

Kato Dağı'nda Uçurtma Şenliği
Beytüşşebap Kaymakamı Mehmet Fevzi Dönmez, Kato Dağı’nda çocuklara uçurtma şenliği düzenledi. Yaklaşık 5 bin uçurtma alan kaymakamlık, bunları ilçedeki çocuklara dağıttı. Çocuklar da aldıkları uçurtmalarla birlikte Kato Dağı eteklerinde bulunan Sinekli Meydanı mevkiinde uçurtmalarını uçururken, gönüllerince eğlendi. Kaymakam Mehmet Dönmez, baharın gelmesiyle birlikte çocukların eğlenmesi için uçurtma uçurma etkinliği düzenlediklerini belirterek, şunları söyledi.
 
"Şenliğe çocuklar ve ailelerden ciddi bir katılımın olması bizi çok mutlu etti. Çocuklarımıza artık daha sosyal imkanları sağlamak için uğraşıyoruz. Çok şükür çözüm süreciyle beraber ilçemizde bir huzur ortamı var. Çocuklarımızda bundan mümkün oldukça çok faydandansın istiyoruz o yüzden böyle bir etkinlik düzenledik. Ben emeği geçen herkese Milli Eğitim Müdürlüğü personellerimize özelikle çok teşekkür ederim. Gerçekten insanlar bu sahnelere hasret kaldığı için artık Kato Dağı’nda sürekli olumsuzluklar anılmasın. Kato Dağı’nı uçurtmalarla, futbol maçlarıyla değişik etkinlikler alınması bizi çok mutlu ediyor. Bundan sonraki yıllarda bir festivale dönüştürmeyi hedefliyoruz."
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2015, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER