Kars'ta Öğrenci Servisleriyle Teröre Kornalı Tepki

Kars’ta öğrenci servis sürücüleri, yaşanan terör olaylarını protesto etmek için kornalı eylem yaptı.

Kars'ta Öğrenci Servisleriyle Teröre Kornalı Tepki
Kars Öğrenci Taşıma Servisçileri Şoförleri Derneği’ne ait 80 servis minibüsü, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk heykeli önüne getirildi. Polislerin trafikte çevre güvenliği aldığı bölgeye getirilen minibüsler, Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle süslendi. Minibüslerin camlarına ’Her türlü terörü kınıyor ve lanetliyoruz’ yazıları asıldı. Minibüslerin toplanmasından sonra sürücüler araçlarından inerek Atatürk heykeli önünde şehitler için saygı duruşunda bulunup topluca İstiklal Marşı’nı okudular.
 
Kars Öğrenci Taşıma Servisçileri Şoförleri Dernek Başkanı Alpaslan Bakar yaptığı açıklamada, "Ülkemizde yaşanan olaylarda gerek askerimize gerek polisimize gerekse sivil halkımıza yapılan terör saldırılarını nefretle kınıyor ve lanetliyoruz. Terörün dini, dili, ırkı yoktur Çanakkale zaferimizin 101’inci yıl dönümünde Gazi Kars’tan haykırıyoruz. Şer odaklarının kirli emellerine alet olanların bilmelerini istiyoruz ki milli sınırlarımız içerisinde Türkiye Cumhuriyeti devleti, vatanı ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Gerek vatanımızı müdafada gerekse terör saldırılarında hayatını kaybeden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi ise saygıyla anıyoruz" diye konuştu.
 
Konuşmanın ardından servis sürücüleri minibüslere binerek kontak açıp şehir turu yaptılar. Korna seslerinin inlettiği caddelerde tura çıkan servis minibüslerinin eylemini vatandaşlar da destekledi. İnönü caddesinden tura başlayan minibüsler, Cumhuriyet ve Faikbey Caddesi’nden geçerek yeniden Cumhuriyet meydanında toplandı ve dağıldılar.
Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2016, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER