Kanlı Roman Düğününe 10 Tutuklama

Bursa’da, geçen pazar gecesi roman düğününde çıkan ve Güney Marmara Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Efkan Özçimen ile Saniye Cedik ve Savaş Göcük’ün öldüğü, 15 kişinin yaralandığı silahlı kavga sonrasında gözaltına alınan 11 kişi adliyeye çıkartıldı. Zanlılardan 10’u tutuklanırken, 1 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Kanlı Roman Düğününe 10 Tutuklama
Merkez Yıldırım İlçesi’nde geçen pazar gecesi, Roman aileler arasında Hacivat Mahallesi B/244’üncü Sokak’ta düğün yapıldı. Yıldırım Umut’un evlendiği düğünde, Güney Marmara Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Efkan Özçimen, ’meydancılık’ olarak tabir edilen yöntemle, gece boyunca, davetlileri takı takmaya ve oynamak için sahneye çağırdı. Gecenin ilerleyen saatlerinde Çedik Ailesi’nin fertleri Metin, Ali ve Çetin Çedik, Efkan Özçimen’e, "Bizi oynamak için neden sahneye çağır mıyorsun?" diye çıkıştı. Taraflar arasında çıkan tartışma, silahlı kavgaya dönüştü. Olayda, vücutlarına kurşun isabet ederek yaralanan 18 kişiden, durumları ağır olan Efkan Özçimen (32) ile Saniye Çedik (53) ve Savaş Göcük (31) kaldırıldıkları hastanede yaşamlarını yitirdi.
 
Olay yerindi inceleme yapan polis 186 boş kovan ele geçirirken, kaçan 3 zanlı gizlendikleri sazlıklarda polisler tarafından üzerlerindeki ruhsatsız 3 tabanca ve 53 mermi ile yakalandı. Polis, yapılana sorgulama sonrası olaya karıştığı öne sürülen S.Ö., Ç.Ç., S.G., M.Ç. E.Ö., D.Ö.’yü Bursa’da, C.Ç.’yi Balıkesir’de, E.Ç.’yi ise Bandırma ilçesinde yakaladı. Bu zanlıların üzerlerinde ve evlerinde yapılan aramada ayrıca 3 tabanca daha ele geçirildi.
 
Savcılıktan alınan ek süre sonrası sorgulamaları tamamlanan ve ifadeleri alınan 11 zanlı dün akşam geniş güvenlik önlemleri altında, adam öldürmek suçlarından adliyeye çıkartıldı. Zanlılardan 10’u nöbetçi mahkemece tutuklanırken E.Ç. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2015, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER