Kanlı Önlüklü Protesto

Samsun’da Op. Dr. Kamil Furtun’un görev yaptığ hastanede uğradığı silahlı saldırı sonucu ölmesi nedeniyle sağlık çalışanları 2 günlük iş bırakma eylemi başlattı. Furtun’un görev yaptığı hastanede odası çiçeklerle donatılırken, meslektaşları temsili kanlı doktor önlüğü giyip olayı protesto etti. 

Kanlı Önlüklü Protesto
 
Samsun’da Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nde görevli Göğüs Cerrahı Op. Dr. Kamil Furtun’un geçen cuma günü hastade uğradığı silahlı saldırı sonucu ölmesi nedeniyle sağlık camiasının tepkisi devam etti. Olay sonrasında sağlık çalışanları tarafından ülke genelinde hastanelerde 2 günlük iş bırakma eylemi başlatılırken Op. Dr. Furtun’un görev yaptığı hastanede de tören düzenlendi. Furtun’un hastanedeki odası ve odasının bulunduğu koridora çiçekler bırakıldı. Ardından kanlı doktor önlükleri ve Furtun’un fotoğrafının üzerinde bulunduğu tişörtleri giyen sağlıkçılar hastane bahçesinde toplandı.
 
Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasının sonrasında konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Yusuf Köksal şunları söyledi:
 
"Mesleğimizi icra ederken kin, nefret ve şiddetin diliyle karşımıza çıkanlara en büyük dersi ancak ve ancak hep birlikte verebiliriz. Unutmayalım ki, insan hayatı hiçe sayacak kadar vahşileşen bu çirkin durumun, sadece yasal düzenlemelerle sıfır noktasına getirilmesi beklenemez. Şiddeti ve vahşeti reva gören canavarlar kadar, yaşanan şiddet olayları üzerinden hesap yapıp, insani duyguları istismar edenlere karşı da tüm halkımızı ve sağlık çalışanlarımızı dikkatli olmaya çağırıyoruz."
Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2015, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER