Kafatası Ve Kemikleri Bulundu

Bursa’nın İznik İlçesi’nde, 6 yıl önce ortadan kaybolan emlak zengini 86 yaşındaki Ahmet Refik Öner ile eşi 80 yaşındaki Emine Öner’e ait olduğu tahmin edilen kafatasları ve kemikler üçüncü kez kazılan evlerinin bahçesinde foseptiğin yanında bulundu. Çiftin İstanbul’da oturan oğlu Kenan Öner, cinayet şüphelisi olarak gözaltına alındı.

Kafatası Ve Kemikleri Bulundu
 
İznik’teki Beyler Mahallesi’nde oturan Emine- Ahmet Refik Öner çifti, 6 yıl önce esrarengiz bir şekilde ortadan kayboldu. Yaşlı çiftin kaybolmasıyla ilgili İznik Cumhuriyet Savcılığı’nın başlattığı soruşturma sürerken, defalarca yapılan arama ve kazı çalışmaları sonuç vermedi.
 
Soruşturma devam ederken çiftin Bursa’da oturan kızları emekli öğretmen 57 yaşındaki Zeliha Bedel ile Çanakkale’de oturan oğulları emekli astsubay 52 yaşındaki Kamil Öner, anne ve babalarını, İstanbul’da oturan ve ’evrakta sahtecilik’ suçundan kaydı bulunan kardeşleri 50 yaşındaki Kenan Öner’in, servetleri için kaçırdığını iddia etti.
 
’BULANA ÖDÜL VERECEKLERDİ’
 
Daha önce yaptığı açıklamada ağabey ve ablasını suçlayan Kenan Öner de anne ve babasını bulanlara 200 bin TL ödül vaat etti. Küçük kardeşinin bu vaadinden sonra mahkemelik olduğu ağabeyi Kamil Öner de onları bulana 150 bin TL vereceğini duyurdu.
 
2012 yılında adını açıklamayan bir kişinin, Refik Öner ve Emine Öner’in ’Kiraz bahçesindeki rögarın içinde gömülü olabileceği’ ihbarı üzerine yapılan aramalar asılsız çıktı. Aynı günlerde çiftin Atatürk Caddesi’nde kiracılarının oturduğu apartmanın arka bahçesinde iz süren ekipler, 500 metrekare büyüklüğündeki bahçeyi dozerle karış karış kazdı. Aynı bahçe içerisindeki foseptik kuyusu da vidanjörle boşaltıldı. Ancak hiçbir bulguya rastlanmadı.
 
Kayıp dosyasını yeniden açan Bursa Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, geçen 17 Ocak’ta İznik Polisi ile birlikte Atatürk Caddesi’ndeki evin bahçesinde yeniden inceleme yaptı. İnceleme sırasında evin arka bahçesinde bulunan foseptik kuyusu yeniden kazıldı. Kazıda kol- bacak ve kaval kemiğine benzer küçük parçalar bulundu. Bulunan kemik parçaları, insana mı, yoksa hayvana mı ait olduğunun belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Ancak bundan da bir sonuç elde edilemedi.
 
DÜĞÜMÜ KENAN ÖNER’İN YAKALANMASI ÇÖZDÜ
 
Kayıp çiftçi bulmak için soruşturmanın çok yönlü olarak sürdüren Bursa Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, evrakta sahtecilik suçundan aldığı 3 yıl 6 ay hapis cezası Yargıtay tarafından onanınca çiftin oğlu Kenan Öner’i İstanbul’da yakaladı. Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alınan Kenan Öner’e, anne ve babasının cesetlerinin bulunduğu ve kendisinin şüpheli olarak gözaltına alındığı söylendi. Kenan Öner’in "Evin bahçesini mi kazdınız?" sorusu üzerine durumdan şüphelenen polis, Cumhuriyet Savcılığı’ndan alınan izinle Kenan Öner’in İstanbul’daki evinde arama yaptı, anne ve babasına ait kişisel evrak buldu.
 
Polis, Cumhuriyet savcısının gözetiminde kayıp çiftin İznik Atatürk Caddesi’ndeki evinin bahçesinde bu kez iş makineleriyle kazı yapmaya başladı. Bu seferki kazı, daha öncekilerden farklı olarak, foseptik kuyusunun yanından binanın duvarına doğru, derin yapıldı. Bugün öğle saatlerinde de yanyana gömülmüş iki kişiye ait kafatasları ve kemikler bulundu. Kayıp çifte ait olan kemikler toplanarak kesin tespit için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.
 
Cinayet şüphelisi Kenan Öner ise İznik Emniyet Müdürlüğü’ne getirilerek sorgulanmaya başlandı.
 
16 daire ve 8 iş yeri sahibi olan, tam olarak açıklanmayan miktarda çeşitli bankalarda yüklü miktarda nakit parası bulunan Ahmet Refik Fidan, İznik’in vergi rekortleri listesine de giriyordu.
Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2014, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER