KADEM 10'uncu Şubesini Açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan, Genel Başkan Yardımcısı olduğu Kadın ve Demokrasi Derneği’nin (KADEM) 10’uncu şubesini Erzurum’da açtı.

KADEM 10'uncu Şubesini Açtı
 
Merkez Yakutiye ilçesinin Murat Paşa Mahallesi Köşk Caddesi Karakaş Ofis Plaza bulunan KADEM Erzurum temsilciliğinin açılış törenine Ak Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğulu, Büyükşehir belediye Başkanı Mehmet Sekmen, KADEM Genel Başkan Yrd. Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, Kadem Genel Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan, KADEM Erzurum İl Temsilcisi Ayşe Kaşıkçı ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış öncesi davetliler Erzurum Bar Ekibi’nin gösterisini izledi. İftar vaktine az bir süre kalması nedeniyle KADEM Erzurum İl Temsilcisi Kaşıkçı, KADEM Genel Başkanı Yılmaz ve KADEM Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan burada kısa birer konuşma yaptıktan sonra dernek binasını gezdiler.
 
Daha sonra Sümeyye Erdoğan, Erzurum İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (ERZİMDER) tarafından verilen iftar yemeğine katıldı. Erdoğan, yemekten hemen sonra KADEM üyelerinin iftarını açtığı Büyükşehir Belediyesine ait Müceldili Konağı’na geldi. Konağa girişti kadın ve genç kızların büyük ilgi gösterdiği Sümeyye Erdoğan kendisini karşılayanlarla tek tek tokalaştı. KADEM Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, Erzurum’da 10’uncu derneklerini açtıklarını belirterek Pazartesi günü de Trabzon’da 11’nci derneklerini açacaklarını söyledi. Yılmaz, "KADEM geleceğin annelerinin, kadınlarının, önünü açacak bir sivil toplum örgütüdür. Türkiye’de KADEM’in mücadele edeceği bir alanda kadına yönelik şiddetle mücadele etmek. Ben inanıyorum ki burada olan hiçbiriniz ne eşine ne bacısına ne annesine ne kardeşine ne de mahalledeki arkadaşına el kaldırmayacaktır. Ancak toplumumuzda böyle bir sorun var. Bu sorunla mücadele etmek üzerede kurulmuş bir sivil toplum örgütüdür KADEM" dedi.
 
Türkiye’nin dört bir yanında yaşanan ramazana has manevi atmosferin ülkemize ve toplumumuza hayır ve bereket getirmesini, özellikle çeşitli coğrafyalarda zulüm gören Müslüman kardeşlerimizin selametine vesile olmasını dileyen Sümeyye Erdoğan ise yaptığı konuşmasında şunları söyledi:
 
"Erzurum hepimiz için bir okuldur. Bir tarih dersidir. Ayrı zamanda bir insanlık bahsidir. Bazı şehirlerin sakinleri bulundukları şehrin şöhretini aşarlar. Erzurumluluğun da Erzurum’un şöhretini aştığını düşünüyorum. Tampınar’ın ifadesi ile Erzurumlular, iş terbiyesi almış eli işlediği, yarattığı için nevsine saygı duygusu yerleşmiş şahsiyetli kendine güvenilir vatandaşlardan teşekkül etmiş bir topluluktur. Kale şehri korumak halkının bağlılığı kahramanlığı sayesinde mümkündür. KADEM’in Nene Hatun’un memleketi olan Erzurum’da büyük ilhamlar alacağını düşünüyoruz. Milli Mücadele sırasında 3 aylık evladını ’Seni bana Allah verdi, ben de seni ona emanet ediyorum’ diyerek cepheye koşan bu kahraman kadının imanından, Gülizar Hatunlar’ın, Kara Fatmalar’ın inanç ve azminden onların torunlarından sizlerden kuvvet alarak daha iyi, daha başarılı çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Filistin’den Suriyeye, Mısır’dan Myammar’a Doğu Türkistan’dan, Dünyanın mazlum haklarının bütün çoğrafyalara barış ve esenlik getirmesini diliyorum."
 
Sümeyye Erdoğan ve beraberindekiler Müceldili Konağındaki programın ardından karayolu ile babaocağı olan Rize’ye hareket etti. Erdoğan ve KADEM Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz yarın Trabzon temsilciliğinin açılışına katılacak.
Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2015, 23:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER