Kaçakların Umudu Edirne'de Bitti

Edirne’de polis ekiplerinin ‘dur’ ihtarına uymayıp kaçan bir minibüste yasa dışı yollardan Avrupa ülkelerine gitmek isteyen 8’i çocuk 24 Suriyeli ve Iraklı uyruklu sığınmacı ile kaçak yakalandı. Minibüsün sürücü C.D. gözaltına alındı.

Kaçakların Umudu Edirne'de Bitti
 
TEM otobanı Edirne gişelerinde uygulama yapan polis ekipleri 34 B 0119 plakalı minibüsü durdurmak istedi. Ancak polislerin ‘dur’ ihtarına uymayan minibüs gişelerden sonra kaçmaya başladı. Bir süre trafik ekipleri ve minibüs arasında kovalamaca yaşanırken, Kıyık caddesinde araç durduruldu. Minibüsün içerisinde yasa dışı yollardan Avrupa ülkelerine gitmek isteyen 8’i çocuk ve aralarında kadınlarında bulunduğu 24 Suriyeli ve Irak uyruklu sığınmacı ile kaçak yakalandı. Araç sürücü C.D. ise gözaltına alındı.
 
Kaçakların minibüse İstanbul Aksaray’da bindikleri ve Bulgaristan sınırına gitmek istedikleri öğrenildi. Kaçaklar ve minibüs sürücüsü ifadeleri için Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’ne getirildi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyo
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2016, 23:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER