İzmir'de Havacılık Şenliği Başladı

İzmir’in Gaziemir İlçesi’ndeki Hava Teknik Okulları Komutanlığı’nda, Havacılık Bilim ve Kültür Şenliği başladı. Asıl gösterilerini yarın yapacak olan Solo Türk’ün prova uçuşları da, ziyaretçilere heyecan dolu anlar yaşattı.

Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu Komutanlığı’nın, 23 - 24 Mayıs 2015 tarihlerinde düzenlediği Havacılık Bilim ve Kültür Şenliği başladı. Şenliğin ilk gününde, birbirinden renkli yarışmalar ve performans oyunları oynandı. Ayrıca, Gaziemir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi gösteri yaptı.
 
HEYECAN FIRTINASI YAŞANDI
 
Daha sonra ise, asıl gösterilerini yarın yapacak olan Solo Türk’ün, prova uçuşları nefesleri kesti. Hava Teknik Okullar Komutanlığı’nın spor alanını dolduran yüzlerce kişi, gösteriyi heyecanla izledi. İzmirlilerin büyük ilgi gösterdiği şenlikte, ayrıca model uçakların uçuşları yapıldı. Vatandaşlar ile okulda eğitim gören askeri öğrenciler ve aileleri, hep birlikte eğlenceli oyunlarda kaynaşıp yarıştı.
 
Ziyaretçilerin en büyük ilgisi çeken anlar ise, askeri uçaklar ile helikopterlerin tanıtıldığı bölümler oldu. Gerçek uçak ve helikopterlere binme ve tanıma imkanını elde eden vatandaşlar, görevli pilotlardan da, merak ettikleri sorunların yanıtlarını buldu. Ayrıca gösteri alanında, ziyaretçiler için çeşitli yörelere ait mutfaklardan yiyeceklerin sunulduğu standlar da bulundu.
 
EFES 2015 TATBİKATINDAN DÖNEN HELİKOPTERLERDEN SÜRPRİZ
 
Bu arada, şenliğin sürprizlerinden birisi ise, Efes 2015 tatbikat dönen helikopterler oldu. Tatbikattaki görevlerini tamamlayan çeşitli modellerdeki 20 helikopter toplu olarak, şenliğin yapıldığı Hava Teknik Okullar Komutanlığı şenlik alanının üzerinden geçti. Burada çimenlik alanda toplanan vatandaşlar, helikopterlerin geçtiği sırada alkışlarla onlara sevgi gösterilerinde bundu. Helikopterdeki askeri görevlilerin de, vatandaşlara el salladıkları gözlendi. Şenliğin en mutluları ise, hem oyunlardan hem de gösterilerden dolayı eğlenen çocuklar oldu.
 
ŞENLİK YARIN SONA ERECEK
 
Yarın da şenlikte, Hava Eğitim Komutanlığı Bandosu konseri, Hava Eğitim Komutanlığı Orkestrası konseri, Microlight- R/C model uçak gösterisi, paraşütle atlayış ve yarasa adam gösterisi, Ali Öztürk hava gösterisi, MAK uçuş gösterisi ve Hava Kuvvetleri’nin gözbebeği SoloTürk’ün gösterisi yer alacak. Gündüz uçak gösterilerini izleme imkanını elde eden vatandaşlar, akşam da ücretsiz konserlerle eğlenecek. Bugün Kolpa Grubu’nun yarın ise Kıraç’ın sahne alacağı öğrenirli.
 
Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2015, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER