İzmir Merkezli Uyuşturucu Operasyonu

İzmir merkezli üç ilde yapılan uyuşturucu operasyonunda 4 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerle bağlantılı uyuşturucu kaçakçılarına yönelik 2015 yılından bu yana yapılan operasyonlarda, toplam 500 bin TL değerinde uyuşturucu madde ele geçirildiği öğrenildi.

İzmir Merkezli Uyuşturucu Operasyonu
 
İzmir Emniyeti Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 2015 yılında operasyon düzenledikleri uyuşturucu kaçakçılarına bağlı olarak bazı kişilerin faaliyet yürüttüğünü saptadı.
 
Bunun üzerine yapılan araştırmalar sonrasında, uyuşturucu satıcılarının adresleri belirlendi. İzmir, Van ve Gaziantep illerinde, aynı anda başlayan operasyonda, 4 kişi gözaltına alındı.
 
Operasyonun İzmir ayağında, polisin baskın yaptığı evde, narkotik köpekleriyle arama yapıldı. Gözaltına alınan kişilerin, Narkotik Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne getirilecekleri açıklandı. Bu arada, aynı uyuşturucu satıcılarına yapılan iki operasyonda, bugüne kadar piyasa değeri 500 bin TL olan 9 kilo eroin, 1 kilo 200 gram metamfetamin, 600 gram esrar ele geçirildi.
 
Operasyonların sürdüğü, yeni gözaltıların yaşanabileceği, ayrıca yeni uyuşturucunun da bulunabileceği açıklandı.
Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2016, 12:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER