'İstifa Et, Delikanlılık Sende Kalsın'

SAADET Partisi’nin Balıkesir mitinginde konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, 12 katrilyona saray yaptırmanın ihanet olduğunu, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de iktidarın en büyük markasının kaçak saray ve ayakkabı kutuları olduğunu söyledi. Destici, Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu arasındaki emekli maaş polemiğine de değinirken, Başbakanın istifa etmesi gerektiğini belirtti. 

'İstifa Et, Delikanlılık Sende Kalsın'
7 Haziran seçimleri öncesi Saadet Partisi’nin Balıkesir mitingi Kuva-yi Milliye Meydanı’nda gerçekleşti. Mitinge Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak ve Büyük Birlik Partisi’nin Genel Başkanı Mustafa Destici katıldı. Balıkesir Mehteran takımının konseri ile renklenen miting alanına iki partinin kurucu genel başkanları Necmettin Erbakan ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun dev posterleri asıldı. Merhum iki lider miting öncesi de dualarla anıldı. BBP’nin gençlik kolları Alperenler, merhum Yazıcıoğlu’nun fotoğrafları eşliğinde dev bayraklarla alana geldi.
 
MİLLİ GÖRÜŞ YAPAR, ONLAR SATAR
 
Balıkesir SEKA, Susurluk Şeker Fabrikası gibi fabrikaların Ak Parti iktidarında satıldığını söyleyen Kamalak, "Şimdi ’Onlar konuşur, Ak Parti yapar’ diyorlar. ’Hadi oradan, hadi oradan.’ Milli görüş yapar, onlar satar. Şimdi çıkmışlar, milli otomobil üretecek babayiğitler arıyorlarmış. Biz diyoruz ki, bre gafiller, beyhude yorulmayın, Milli Görüş iktidara gelmeden, Saadet Partisi iktidar olmadan bu yapılamaz. Siz değil otomobili, bir tekerini bile yapamazsınız. Bunu yapacaktınız da 13 yıldır neredeydiniz? 13 yılda Balıkesir’e bir tek çivi çaktınız mı?" dedi. 
 
ASIL İHANET 12 KATRİLYONA SARAY YAPTIRMAKTIR
 
Ak Parti Sözcüsü Beşir Atalay’ın ’Saadet Partisi bu ittifakı kurmakla Erbakan’ın hatırasına ihanet etti’ sözlerine de tepki gösteren Kamalak şöyle devam etti: "Yapma Beşir hocam, yakıştı mı sana? Eğer ille de bir hain, bir ihanet arayacaksanız dönün de aynaya bakın demeyeceğim. Mutlaka bir hain arayacaksan, bir ihanet arıyorsan başka kişilere bak. Bize göre asıl ihanet Türkiye’yi bölecek olan, haritasını bile hazırlamış olan Büyük Ortadoğu Projesi’ne eş başkanı olmaktır. Asıl ihanet Kıbrıs Barış Harekatı’nı yaptığımız esnada bize yegane desteği veren kardeş ülke Libya’nın lideri Kaddafi’yi linç etmek, onun ülkesini paramparça etmek için küresel emperyalizmin, Fransız işgalcilerin emrine 6 savaş gemisini vermektir. Asıl ihanet, Irak’ı daha kolay vursun diye ABD’ye yardım pusulası anlamına gelen malum tezkereyi meclise sunmaktır. Asıl ihanet kendi tarihini unutup, Avrupa Birliği Bakanlığı kurmaktır. Asıl ihanet binlerce genç işsiz dolaşırken, bir lokma helal ekmek için can verirken 12 katrilyona saraylar yaptırmaktır."
 
EN ÖNEMLİ MARKALARI KAÇAK SARAY
 
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ise Ak Parti Hükümetinin anayasa değişikliği, ileri demokrasi, güçlü ekonomi, terör, adil yargı, işsizlik, YÖK gibi vaatlerini yerine getiremediğini belirterek, "AKP, 2011’de söylediği sadece 2 şeyi yaptı. Bunlardan biri ’Susuz belde bırakmayacağız’ dediler. Gerçekten susuz belde kalmadı çünkü tüm beldeleri kapattılar ve su sorununu da hallettiler. Bir de ’Dünya markası oluşturacağız’ dediler. Bizde marka deyince Iphone, Mercedes gibi markalar üreteceklerini sandılar. Çıka çıka marka olarak karşımıza kaçak saray çıktı. İkincisi ayakkabı kutusu, üçüncüsü ayetli pasta, dördüncüsü Rıza Zarraf ve beslemeleri. İnşallah 7 Haziran’da bunları markaları ile birlikte göndereceğiz" dedi.
 
BAŞBAKANA İSTİFA ÇAĞRISI 
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ’Emeklilerin problemlerini çözeceğiz’ sözlerini de eleştiren Destici şunları söyledi: "Başbakan Davutoğlu CHP lideri Kılıçdaroğlu’na ’Bin liranın altında maaş alan 8 milyon emekli varsa istifa edeceğim’ diyor. 8 milyon emekli açlık sınırının altında yaşıyor. İstifa et Sayın Başbakan istifa et. Zaten 5 günün kaldı, en azından delikanlılık sende kalmış olur. Bizim dönemimizde emeklilerimizle birlikte tüm çalışanlarımıza yüzde 50 zam yapacağız. Açlık sınırından kurtaracağız."
 
Milli ittifak iktidarında askerleri öldüren teröristler ve küçük çocuklara tecavüz eden sapıklar için idamı geri getireceklerini söyleyen Destici, "Biz de yeni anayasa diyoruz. Ama yeni anayasa derken Kur’an’la, İslam’la çelişmeyen anayasa diyoruz" diye konuştu. MHP’nin ittifak talebini kabul etmeyerek iktidar olmak istemediğini gösterdiğini söyleyen Destici, CHP’lileri de milli ittifaka destek vermeye çağırdı.
Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2015, 23:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER