İşte Büyük İkramiyenin Çıktığı Bayi

Milli Piyango İdaresi tarafından gerçekleştirilen yılbaşı özel çekilişinde en büyük ikramiyeye ortak olan Bandırmalı talihli, biletini ilçede bulunan bir seyyar bayiden aldı. 44 yaşındaki seyyar bayi Necmi Poyrazoğlu, "Arkadaşıma olan borcumu ödemek için bana yardım etmesini isterim" dedi.

İşte Büyük İkramiyenin Çıktığı Bayi

 

Yılbaşı özel çekilişinde 50 milyon lira isabet eden 4 çeyrek biletten bir tanesinin Bandırma’dan satılması 120 bin nüfuslu ilçede günün konusu oldu. Bileti Kaşif Acar Caddesi üzerinde seyyar bayilik yapan 5 çocuk babası Necmi Poyrazoğlu sattı.
 
2174451 nolu bileti satan Poyrazoğlu, büyük ikramiyeyi satmanın kendisi için gurur verici olduğunu söyledi. Talihlinin kim olduğunu bilmediğini kaydeden Poyrazoğlu, çekiliş öncesinde 2174401’den 2174500’a kadar olan 100 biletlik seriyi tamamen sattığını kaydetti. Poyrozoğlu, 5 yıl önce evinde çıkan bir yangın sonrasında bir arkadaşından borç para aldığını ifade ederek, "50 bin lira borçlandım. Alan kişi gelsin beni görsün. Ben bu işi 27 yıldır yapıyorum. Talihliyi tanımıyorum. Arasak da bulamayız. Az para değil. 12.5 milyon lira. Ben 26 yıldır sokakta çalışıyorum. Bileti satarak ona vesile oldum. O da bana yardımcı olursa Allah razı olsun derim" dedi.
 
 
 
"BÜYÜK İKRAMİYE ÇIKACAĞINI HİSSETTİM"
 
Milyonerin maddi olarak kendisine yardımcı olmasını isteyen Poyrazoğlu, şöyle devam etti:
 
"Çalışmakla bilet karı az. Arkadaşıma borcum var. Ona karşı yalancı durumuna düşüyorum. Bu borçtan kurtulmak istiyorum. Ben zaten satarken müşterilerime söyledim. Bu sene büyük ikramiyeyi ben satacağım demişti. Yine de böyle oldu. Daha önce kazı kazandan 50 bin lira vermiştim. Geçen sene de büyük ikramiye verdim. Bu sene 50 milyon lirayı satmadan önce ben söylemiştim. Arkadaşlarım buraya yazmıştı. Büyük ikramiye buraya çıkacak diye yazdırmıştık"
 
Ayrıca Poyrazoğlu, 5 sene içinde kazı kazandan 50 bin lira, Milli Piyangodan 5 milyon lira isabet eden biletlerin kendisinin sattığını iddia etti.
 
Vatandaşlar ise büyük ikramiyenin Bandırmalı birisine çıkmanın güzel olduğunu belirterek, "Kendisi doğru söylüyor. Büyük ikramiyeyi kendisine çıkacağını söylemişti. Bandırma’ya çıktığını duyunca şok olduk" dedi.
 
 
 
AYNI SERİDEN ALDI, AMA ÇIKMADI
 
Aynı seriden alan bir vatandaş ise, "Kaderimiz böyle. Kısmet şans. 10 tane bilet aldım. Karışık seriydi. Amorti vardı. Çift rakam var. Talihliye hayırlı olsun. Çok güzel bir duygu. İnşallah ihtiyacı olan birisine çıkmıştır. Güle güle harcasın" diye konuştu
 
Vatandaşlar ise büyük ikramiye bileti satan Poyrazoğlu’nu tebrik etti.
Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2014, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER