İstanbul Trafiğine Havadan Çözüm

İstanbul trafiğinde sıkışıp kalan, randevularına veya uçaklarına yetişme zorluğu çeken işadamları için Alman firması Auto-Gyro tarafından üretilen Gyroplane tipindeki hava araçlarının Türkiye’ye getirileceği bildirildi.

İstanbul Trafiğine Havadan Çözüm

Türkiye’de 2011 yılında kurulan FG Havacılık Turizm Tic. Ltd. Şirketi tarafından Türkiye’ye getirilecek olan hava araçlarından MTO Sport, Calidus ve Cavalon tipi ürünlerin orta segment bir araç fiyatına satılacağı açıklandı.

“Evinizin Bahçesine İnebilirsiniz“ sloganıyla tanıtımı yapılan araçlarla ilgili olarak bilgi veren FG Havacılık Genel Müdürü Pilot Vedat Sarıkaya konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Gyroplane’ler grubunda olan bu araçlar İstanbul trafiğine kesin çözüm getirecektir. 4,6 m x 1,9 m x 2,8 m ebatlarında olan Cavalon Model GyroPlane saatte 145 KM/h yapabiliyor. Beş saat kesintisiz havada kalabilen Cavalon 2 kişilik size özel bir uçak. 200 km mesafede 15 litre kurşunsuz benzin yakan Gyro- Plane’ler, işletim maliyeti açısından kara araçlarından çok daha ekonomik. Dünya devi Auto Gyro tarafından üretilen MTO Sport, Calidus ve Cavalon modelleri iniş için 10 metre karelik bir alana ihtiyaç duyuyor. İstanbul trafiğine takılmadan evinizin bahçesine rahatlıkla inebilirsiniz. Gyro- Plane’ler havalanmak için ise 100 metrelik bir alana ihtiyaç duyuyor.”

Döğme Şirketler grubu tarafından kurulan FG Havacılık Turizm Tic.Ltd. Şirketi Genel Müdürü Sarıkaya, Gyro – Planer’lerin son derece güvenli ve hafif olduğunu belirterek, “Aracınızın motoru siz havadayken her hangi bir sebepten dolayı durduğunda planör özelliği ile havada süzülerek müsait bir yere inebilirsiniz“ dedi

Vedat Sarıkaya, ürünleri satın alacak kişilere uçuş eğitimi vereceklerini de söyledi ve şöyle konuştu: “Havacılık tutkunları için Gyroplane’in MTO Sport, Calidus ve Cavalon modellerini satın alan kişilere FG Havacılık olarak profesyonel eğitim kadrosu ile uçuş eğitimi, bakım ve servis hizmetleri de verilecektir. Ayrıca sahil güvenlik, orman yangınları, fotoğraf ve film çekimleri, VİP müşterilerin bir yerden bir yere en güvenli ve hızlı şekilde ulaştırılması gibi kullanım alanlarına sahip olan Auto Gyro, dünyada gyroplane pazarında % 95’lik pazar payına sahiptir. Auto Gyro 2011 yılında TOP 100 firma arasına girerek iş dünyasının Oscarını ve 2012 yılında da Red Dot Dizayn Ödülü’nü almıştır.”

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2012, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER