İsmini Aldığı Amcası Gibi Şehit Oldu

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde şehit olan Özel Harekat polisi 23 yaşındaki İdris Bolat’ın Amasya’nın Helvacı Mahallesi’ndeki baba ocağına ateş düştü. Şehit İdris Bolat’a, 1991 yılında PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Özel Harekat polisi amcasının adının verildiği ortaya çıktı.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada 2 yıllık Özel Harekat polisi İdris Bolat şehit düştü. Şehidin Amasya merkeze bağlı Helvacı Mahallesi’ne giderek aileye acı haberi vermek isteyen Amasya Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, Amasya Müftüsü İsmail İpek ve Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Sadi Ergin evde kimseyi bulamadı. 2 yıl önce göreve başlayan Özel Harekat polisi İdris Bolat’ın şehit haberini vermek için  Mahalle Muhtarı Salim Kelek, cep telefonundan ulaştığı baba Osman Bolat’a ise oğlunun şehit olduğunu söylemeyip, "Bir imza işin var. Buradaki polis arkadaş seni bekliyor" dedi.
 
Mahalle muhtarı tarafından getirildiği evinin önünde baba 54 yaşındaki Osman Bolat’a acı haberi Müftü İsmail İpek verdi. Oğlunun şehit olduğunu öğrenen baba Osman ve anne Hatice Bolat çifti daha sonra evlerine geçti. Evin bulunduğu sokağa polisler tarafından Türk bayrağı asıldı. Hakkari Yüksekova’da şehit olan Özel Harekat polisi İdris Bolat’ın Merve ve Muhammed Enes isminde iki kardeşinin daha bulunduğu belirtildi.
 
İdris Bolat’ın şehit haberini alan komşuları, akrabaları evine taziye ziyareti için akın etti. Baba Osman Bolat ve şehidin kardeşi Muhammed Emin taziyeleri kabul ederken ayakta durmakta güçlük çekti. Şehit Özel Harekatçı Bolat için evinin önünde Kuran okunarak dualar edildi.
 
Şehit İdris Bolat’a, 1991 yılında Diyarbakır’da şehit olan Özel Harekat polisi amcasının ismini verildiği öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2016, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER