İngilizce Konuşma Yarışmasına Büyük İlgi

Ülkemizde ilk kez 17- 18 Nisan tarihlerinde İzmir'de düzenlenecek olan BEST CONTEST TURKEY yarışmasına gençler büyük ilgi gösteriyor.

İngilizce Konuşma Yarışmasına Büyük İlgi
Türkiye’nin En İyi İngilizce Konuşan öğrencisini seçmeyi ve ödüllendirmeyi amaçlayan yarışmaya, 81 ilden lise ve üniversite öğrencileri başvuru yapıyor. Wyndham Grand İzmir Özdilek’te 2 gün süren bir İngilizce festivali yaşanacağını belirten BEST CONTEST TURKEY Yarışması Direktörü ve Kariyer Danışmanı Ahmet Veli Olgundeniz, "Amacı, İngilizce dil eğitimine dikkat çekmek ve gençlerimizi İngilizce bilgilerini kullanmaya ve akıcı hale getirmeye özendirmek olan yarışmaya her geçen gün katılan öğrenci sayısı artıyor. Şu ana kadar yaklaşık 10 bin kişi web sayfamızı ziyaret ederek bilgi sahibi oldu.
 
Bazı okulların öğrencilerini yetiştirmek üzere özel dersler verdikleri, çalışma grupları kurdukları, özel kurulmuş stüdyolarda çekimler yaptıkları gözlemleniyor. Gençlerimizin yarışmaya 1 Nisan 2016 tarihine kadar www.bestcontestturkey.com adresinden katılması gerekiyor" dedi. Jürinin gelen başvuruları elemekte zorlanacağını anlatan Olgundeniz, yarışmanın ödüllerini şöyle sıraladı: "Her iki kategori için ayrı ayrı verilmek üzere 1’inciye 3.000 TL + 1 hafta yaz tatili, 2.’ye 2.000 TL + 4 gün yaz tatili ve 3’üncüye 1.000 TL + 3 gün yaz tatili."
 
Solis Proje Atölyesi tarafından organize edilen ETİK (Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği) ve Bemar Kariyer Okulu’nun ana sponsoru olduğu, Reklamazon Reklam Ajansı'nın tanıtımını yaptığı BEST CONTEST TURKEY 17-18 Nisan tarihleri arasında Wyndham Grand İzmir Özdilek’te gerçekleşecek. Etkinliğin ilk günü olan 17 Nisan’da üniversite öğrencileri ikinci günü 18 Nisan’da da lise öğrencileri İngilizce bilgilerini yarıştıracak.
 
JÜRİ ÜYELERİ
 
- Prof. Dr. Atilla Silkü, Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı. Yabancı Diller Yüksek Okulu Müdürü, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölüm Başkanı
- Prof. Dr. Sinan Bayraktaroğlu, T.C. Devlet Üstün Hizmet Madalyası sahibi. İngiltere, RoyalSociety of Arts ve Institute of Linguists üyesi (Fellow) Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü Başkanı
- Engin Ayvaz, Yaşar Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü
- Aziz Üstel,  TV Programcısı
- WayneTrotman, Katip Çelebi Üniversitesi Öğretim Üyesi
- Güliz Balsarı, Amerika İzmir Konsolosu
- Meltem Kolday, Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi
- Dr. Zeki Hozer, İzmir Üniversitesi
- Ahmet Veli Olgundeniz, Ege Üniversitesi Öğretim Görevlisi, Kariyer Danışmanı
- Yard. Doç Evrim Üstünlüoğlu, Ekonomi Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü
- Sibel Tüzel Kandiller, İzmir Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü
 
 
Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2016, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER