Iğdır'da Mutfak Tüpü Patladı: 3 Yaralı

Iğdır’ın 14 Kasım Mahallesi’nde bir apartmanın 3’üncü katındaki dairede İran’da doldurulan mutfak tüpünün patlaması sonucu Atik çifti ile 3 aylık kızları yaralandı. Evde ve çevrede önemli hasara neden olan patlama, terör korkusuna neden oldu.

Iğdır'da Mutfak Tüpü Patladı: 3 Yaralı
Olay, bugün saat 12.30’da Kurtuluş Caddesi üzerindeki Karabağ Apartmanı’nın 3’üncü katındaki Atik ailesine ait evde meydana geldi. Mutfakta öğle yemeği hazırlığı yapılırken, gaz sıkışmasından dolayı patlama büyük bir meydana geldi. Patlamada özel güvenlik görevlisi 33 yaşındaki Sertaç Atik ile eşi Gül Atik ve 3 aylık bebekleri Birsenay Atik yaralandı. Yaralılar olay yerine çağrılan ambulanslarla Iğdır Devlet Hastanesine kaldırıldılar. Doktorlar, bebeğin durumunun iyi, Atik çiftinin sağlık durumunun ise ciddiyetini koruduğunu söyledi.
 
Olayın ardından İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal ve çok sayıda polis, olay yerine geldi. Polis ve itfaiye olay yerinde gerekli önlemleri alırken bir taraftan da soruşturmaya başladı. Mutfağa ait duvarlarının yıkıldığı patlama sırasında çevrede bulunan evlerin camları kırıldı, otomobilleri zarar gördü.
 
Belediye İtfaiye Amiri Serdar Bayat, patlama ile ilgili yaptığı açıklamada, "Kullanılan mutfak tüpünün İran’da normalden fazla doldurulduğuna dair değerlendirmelerimiz var. Bu tüpler contaları yıprandığı için gaz kaçırıyor. Bu gaz kaçağı da tehlike arz ediyor. Fazla gaz doldurulması nedeniyle basınç da patlamaya neden oluyor. Bu nedenle vatandaşlar daha ucuz olduğu için bu tip tüpleri banyo ve mutfaklarında kullanmasın" diye konuştu.
 
İran’dan getirilen mutfak tüplerine daha fazla gaz doldurulduğu ve normal tüplere göre yarı fiyatına satıldığı için tercih edildiği bildirildi. Bölgede oturanlar, bayilerde 12 kiloluk mutfak tüpünün 65 TL, aynı miktarda İran tüpünün ise 30 TL’den satıldığını belirtirken, "İran tüpü güvenli değil ama 20 kilodan fazla gaz doldurulduğu için uzun süre dayanıyor" dedi.
Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 14:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER