Hırsızlar Çaldı, Polis Kaydetti

Gaziantep'te, polisin 4 ay boyunca kameralı takibe aldığı, 36 değişik hırsızlık olayının faili olduğu ileri sürülen 6 kişilik çete, operasyonla çökertildi.

Hırsızlar Çaldı, Polis Kaydetti

Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, özellikle merkez Şehitkamil İlçesi sınırları içerisinde birçok hırsızlık olayına karışan çeteyi saptadı. Polis, 4 ay süreyle çete lideri olduğu ileri sürülen Erkan Ç. (40) ile Hasan E. (30), Mehmet S. (30), Uğur Ömer S. (30), Hamit K. (25) ve Mehmet K.'yı (24) adım adım takip etti. Özellikle Sarıgüllük, Güvenevler ve Atatürk mahalleleri civarında daha yoğun hırsızlık yaptıkları belirlenen şüphelilerin ev ve apartmanların garajlarındaki malzemeleri kendilerine hedef olarak seçtiği, önce hırsızlık yapacakları bölgede keşif yapıp daha sonra da kapı kilitlerini kırarak amaçlarına ulaştıkları belirlendi. Polis kamerasına yansıyan görüntülerde soğukkanlı tavırlarıyla dikkat çeken şüphelilerin gündüz saatlerinde bir evin garajından buzdolabını iki tekerlekli el arabasıyla alıp, kamyonete yükleyerek başka bir yerde bulunan arkadaşlarına ulaştırması da polis kamerası tarafından kaydedildi.

Tüm delilleri toplayan polis, 6 şüpheliyi düzenlediği operasyonla yakaladı. Gözaltına alınan şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda ise yiyecek ve mutfak eşyalarıyla şarap şişeleri ele geçirildi.

Şüpheliler ifadelerinin ardından Adliye'ye sevk edildi. Bu sırada bazı şüpheliler gazetecilere saldırmak istedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2012, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER