Heyelan İki Katlı Ev ve Mandırayı Yıktı

Rize’nin Ardeşen İlçesi’ndeki heyelanda yamaçtan kopan toprak ve kaya parçaları daha önceden boşaltılan iki katlı ev ile mandıra olarak kullanılan binayı yıktı. Ardeşen-Çamlıhemşin Karayolu’nun bir süre trafiğe kapandığı olay amatör bir kamera ile görüntülendi.

Heyelan İki Katlı Ev ve Mandırayı Yıktı
Ardeşen-Çamlıhemşin Karayolu Elmalık Mahallesi Mevkii’nde daha önce de kaya parçalarının koptuğu bölgede dün akşam saatlerinde büyük bir gürültü ile heyelan meydana geldi. Yamaçtan kopan toprak ve kaya kütleleri Ali ve Erdinç Kalaycı’ya ait iki katlı ev ile mandıra olarak kullanılan binanın üzerine düştü. Daha önce tehlike oluşturduğu gerekçesiyle ev ve mandıranın boşaltılması olası can kaybını önledi. Olay ardından Ardeşen-Çamlıhemşin Karayolu bir süre trafiğe kapandı. Heyelan anı amatör bir kamera tarafından görüntülendi.
 
TEHLİKELİ ÇALIŞMA
 
Heyelanın olduğu bölgenin üstünde kenarda kalan elektrik direklerini sökmek için çalışma başlatıldı. Elektrik direklerine çıkan iki görevli riskli bir çalışma ile demir direği sökme işlemini sürdürdü. Bu arada çok sayıda kişi bölgede önlem alınması gerektiğini belirterek heyelanların sürebileceğine dikkat çekti.
Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2015, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER