HES'teki Heyelanda Gözaltı

Giresun'da HES inşaatında 4 işçinin ölümü, 1 işçinin de yaralanmasıyla sonuçlanan heyelana ilişkin soruşturmada 2 kişi gözaltına alındı.

HES'teki Heyelanda Gözaltı

Giresun'un Dereli ilçesinde özel bir şirkete ait hidroelektrik santrali (HES) inşaatında 4 işçinin ölümü, 1 işçinin de yaralanmasıyla sonuçlanan heyelana ilişkin soruşturma kapsamında, şirket yetkililerinden 2 kişi gözaltına alındı.
Dereli Kaymakam Vekili Musa Evin yaptığı açıklamada, dün ilçenin Kızıltaş köyünde özel bir şirkete ait HES inşaatındaki toprak kayması sonucu, işçilerden Mustafa Yiğit, Kenan Özdemir, Kerem Erdem ve Eren Erdem'in hayatını kaybettiğini, Zafer Kırlak'ın ise yaralandığını anımsattı.
Olayla ilgili adli soruşturma başlatıldığını ifade eden Evin, ''Savcılık konuyla ilgili çalışmalara devam ediyor. Şirket yetkililerinden 2 kişi gözaltına alındı. Gelişmeleri takip ediyoruz'' dedi. Evin, yaralı işçi Kırlak'ın sağlık durumunun ise iyi olduğunu kaydetti. Gözaltına alınan şirket yetkilileri A.N. ile Ç.B'nin Dereli İlçe Jandarma Komutanlığı'nda sorgularının sürdüğü öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2012, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER