HDP Bitlis'te Seçim Kutlaması Yaptı

HDP’nin Türkiye barajını aşması ve Bitlis’ten ise 2 milletvekilini meclise göndermesi kentte düzenlenen bir programla kutlandı.

HDP Bitlis'te Seçim Kutlaması Yaptı
Atatürk Mahallesinde bulunan Cumhuriyet meydanında toplanan yaklaşık bin kişilik HDP’li grup, kutlama yaptı. Programda yerel sanatçıların söylediği Kürtçe şarkılar eşliğinde halaylar çekildi. HDP 2’nci sıra adayı Mahmut Celadet Gaydalı, kendilerine destek veren seçmenlere teşekkür ederek, seçimde 2 kötü olay yaşadıklarını söyledi. Gaydalı, bunlardan birinin 3’ncü sıra adayı Zeynel Omay’ın kazanamaması, diğerinin ise, Hizan İlçe Eşbaşkanının Siirt’te uğradığı saldırı olduğunu söyledi.
 
"KARDEŞİMİN GİTTİĞİ PARTİ TEPE TAKLAK OLDU"
 
AK Parti’den 2’nci sıra adayı olan ve seçimlerde milletvekili seçilemeyen kardeşi Edip Safder Gaydalı’ya da yüklenen Celadet Gaydalı, "Kardeşim hangi partiye gittiyse tepe taklak oldular. Bak bunlarda oldular. Bunların Rabia selamları var. Ne demek bu biliyor musunuz? Kardeşim Doğruyol Partisi’ne gitti battı. Anavatan Partisi’ne gitti çöktü. CHP’ye gitti Deniz Baykal tekerlek oldu yuvarlandı. Şimdi meğerse kardeşime dörtle diyorlar. Kardeşim dörtledi. Girdiği 4’ncü partinin de başını yedi. Sanki iktidar oldular. Dün çıkmışlar zafer çığlıkları atıyorlar. Ben böyle enteresan insan görmedim. İktidardan koltuk kaybediyorsun. Başardık diyorlar. Allah akıl fikir versin" dedi.
 
Daha sonra konuşan HDP birinci sırasından Milletvekili seçilen Mizgin Irgat ise, bu seçimin iki önemli mesajı olduğunu belirterek, "Bunlardan biri, haramilerin saltanatı ve yüzde 10’luk barajını yıktınız. İkincisi ise, Başkanlık hayalleri olanları yerle bir ettiniz. HDP, yüzde kırklık kadın temsilliyetiyle Öcalan’ın eksik kalan projesi de tamamlanmıştır. Bitlis en güzel tarihini yazdı" dedi.
Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2015, 22:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER