Hayvan Sevgisini Resmettiler

Düzce’nin Akçakoca İlçesi’nde Doğa, Hayvan, İnsan, Hepsi Can Derneği, hayvan sevgisinin anlatılması için resim yarışması düzenledi. Yarışmada dereceye giren öğrencilere hediyeler verildi.

Hayvan Sevgisini Resmettiler
 
Doğa, Hayvan, İnsan, Hepsi Can Derneği ’Yaşam bir bütündür’ projesi kapsamında hayvan sevgisini kazandırmak amacıyla hayvan sevgisinin ve hayvan korkusunun nasıl yenildiğinin anlatıldığı resim yarışması düzenledi. Yarışmada 258 öğrencinin yaptığı resimler Bekir Özkök Kültürevi’nde sergilendi. Yarışmada ilkokul kategorisinde Berfin Mat birinci, Erva Küpeli ikinci, Beyza Nur Koçak üçüncü oldu. Ortaokul kategorisinde ise Cenker Kazancı birinci, Esra Sevim ikinci, Beyza Turunç ise üçüncü olurken, dereceye giren öğrencilere tablet bilgisayar, fotoğraf makinesi ve saat hediye edildi. Atatürk Ortaokulu 6’ncı sınıf öğrencesi Cenker Kazancı’nın birinci olduğu kolu olmayan bir çocuğun sokak köpeğini şemsiye açarak korumasını anlatan resim beğenildi.
 
Doğa, Hayvan, İnsan, Hepsi Can Derneği Başkanı Derya Çolpan, ’Yaşam bir bütündür’ projesi kapsamında okullarda hayvan sevgisiyle ilgili eğitim verdiklerini, daha sonra resim yarışması düzenlediklerini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2015, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER