Hatay, Şehitlerine Ağladı

Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen 30 yaşındaki Jandarma Astsubay Halit Halal ile 35 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Hidayet Atmış Hatay’da düzenlenen törenlerle toprağa verildi.

Hatay, Şehitlerine Ağladı
İlk tören, evli ve 2 çocuk babası şehit Halit Halal için düzenlendi. Şehidin cenazesi ilk olarak Hassa İlçesi’ne bağlı Akkülek Mahallesi’ndeki babasının evine getirildi. 11 çocuklu ailenin en küçüğü olan Halit Halal’ın cenazesinin eve gelmesiyle annesi Fadıma, babası Mevlüt ile eşi hemşire Yeliz ve kardeşleri gözyaşlarına boğuldu. Mersin Vali Yardımcısı Mahmut Halal’ın da kardeşi olan Halit’in cenazesi, duaların okunup helallik alınması ardından Aktepe Mahallesi Merkez Çarşı Camii’ne götürüldü. Buradaki törene Hatay Valisi Ercan Topaca, milletvekilleri, askeri ve mülki erkan ile şehidin yakınları ve yaklaşık 5 bin kişi katıldı.
 
Törenin düzenlendiği caminin çevresinde polis ve jandarma geniş güvenlik önlemi aldı. Cenaze namazının kılınması ardından askerler tarafından bir süre omuzlarda taşınan cenaze daha sonra araca konuldu. Halit Halal, götürüldüğü Akkülek Mahallesi Mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.
 
"BAYRAĞIMIZ İNMESİN"
 
Hidayet Atmış için tören ise Kırıkhan İlçesi’ne bağlı Kodallı Mahallesi’nde düzenlendi. Meryem Atmış ile evli olan 2’si kız 3 çocuk babası Atmış’ın cenazesi hastane morgundan alınarak mahalle mezarlığına götürüldü. 5 çocuklu Meryem ve Hacı Atmış çiftinin oğlu, 12 yıllık Uzman Çavuş Hidayet Atmış için düzenlenen törene Hatay Valisi Ercan Topaca, milletvekilleri, askeri ve mülki erkan ile şehidin yakınları ve yaklaşık 6 bin kişi katıldı.
 
Cenaze namazının kılınması ardından şehidin babası Hacı Atmış mikrofonu eline alarak, "Bayrağımız inmesin, vatanımız bölünmesin. Biz yine biriz, beraberiz. Komutanlarıma ve devlet erkanına teşekkür ediyorum" dedi. Daha sonra askerler tarafından omuzlara alınan Hidayet Atmış’ın cenazesi, gözyaşları arasında toprağa verildi.
Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 14:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER