Hakkari'de Çanakkale Zaferinin Anma Günü

Hakkari'de 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101’inci yıl dönümü nedeniyle tören düzenlendi. Tören sırasında geniş güvenlik önlemleri alındı.

Hakkari'de Çanakkale Zaferinin Anma Günü
Valilik önünde düzenlenen törene, Vali Yakup Canbolat, Dağ ve Komando Tugay Komutan Vekili Albay Abdulaziz Tufan İltaş, Hakkari Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, Emniyet Müdürü Resul Holoğlu, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı İbrahim Adıyaman, kurum amirleri ve öğrenciler katıldı. Tören alanının giriş ve çıkışlarına konulan polis barikatlarından geçen vatandaşlar üst aramasından geçirilirken, tören alanında ise köpekle bomba araması yapıldı.
 
Hakkari Belediye Eş Başkanının katılmadığı törende, Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Şehit Dul Yetimler Derneğinin çelenginin anıta sunulmasının ardından saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı anma törenin ardından programa Atatürk Kültür Merkezinde devam edildi. Buradaki törenlerde ise Çanakkale ile ilgili yapılan konuşmaların ardından öğrenciler şiir okudu.
Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2016, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER