Gülpınar Son Yolculuğuna Uğurlandı

Ankara'da geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden eski TBMM Başkanvekili Eyyüp Cenap Gülpınar'ın cenazesi toprağa verildi.

Gülpınar Son Yolculuğuna Uğurlandı

Ankara'dan uçakla memleketi Şanlıurfa'ya getirilen Gülpınar'ın cenazesi, ambulansla memleketi Siverek'e bağlı Gülpınar Köyü'ne götürüldü.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik ile bazı eski bakan, milletvekili, bazı il vali ve belediye başkanlarının katılımıyla Gülpınar için cenaze namazı kılındı.

Siverek Müftüsü Ahmet Hilmi Yazar'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından yakınları ve sevenleri tarafından omuzlara alınan Gülpınar'ın cenazesi, köydeki aile mezarlığında toprağa verildi. 

Törenin ardından, Gülpınar'ın oğlu AK Parti Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar ve yakınları, köydeki evlerinde taziyeleri kabul etmeye başladı.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde 1943'te dünyaya gelen Gülpınar, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra bir süre serbest avukatlık ve ziraat işleriyle uğraştı.

Daha sonra siyasete atılan Gülpınar, 18-19-20 ve 21. dönemlerde Şanlıurfa milletvekili, 48. Hükümette Devlet Bakanı ve 23. Dönemde TBMM Başkanvekilliği görevinde bulunmuştu.

Evli ve 4 çocuk babası olan Eyyüp Cenap Gülpınar, 12 Haziran genel seçimlerinde aday olmamıştı.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2012, 19:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER