'Gezmek İçin Çaldık'

Konya'da otomobil hırsızlığı suçundan cezaevinden yaklaşık 1 ay önce tahliye olan 20 yaşındaki Besim Y., arkadaşı 15 yaşındaki C.K. ile birlikte çalıntı otomobille gezerken yakalandı. Besim Y. çaldıkları ilk otomobili yakıtı bittikten sonra terk ettiklerini, her iki otomobili de gezmek için çaldıklarını öne sürdü.

'Gezmek İçin Çaldık'

Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Oto Hırsızlığı Büro Amirliği ekipleri, geçen çarşamba günü merkez Selçuklu İlçesi'nde iki ayrı mahallede 'şahin' model iki otomobilin çalındığı ihbarını aldı. Polis, otomobil hırsızlığı suçundan yaklaşık 1 ay önce cezaevinden çıkan ve 'Şahin' model otomobil tutkunu olduğu bilinen Besim Y.'nin, otomobilleri çalmış olabileceğinden yola çıkarak çalışma başlattı. Polis çalışmasını sürdürdüğü sırada Besim Y.'nin çalınan otomobillerden biriyle gezdiğini fark etti. Bunun üzerine polisin 'dur' ihtarında bulunduğu Besim Y. otomobille kaçmaya başladı. Kısa süren kovalamacanın ardından otomobil durdurularak Besim Y. ve yanındaki arkadaşı C.K. gözaltına alındı. Şüphelilerin iki otomobil dışında 3 motosikleti çalıp sattığı orrtaya çıktı.

Yapılan sorgulamada Besim Y., çaldıkları ilk otomobili yakıtı bittikten sonra terk ettiklerini, her iki otomobili de gezmek için çaldıklarını öne sürdü. Çalınan iki otomobil ile 3 motosiklet sahiplerine teslim edildi. Şüphelilerden Besim Y. çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanırken, C.K. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Çalınan otomobillerden birinin sahibi 32 yaşındaki Ömer Ali Karaman, ''Otomobilim gece park halinde iken çalındı. Polise haber verdik. Kısa süre içinde de bulundu'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2012, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER