'Gezi Parkı, Dirilişin Simgesi Oldu'

Gazeteci- Yazar Enver Aysever, Mersin’in Silifke İlçesi’nde katıldığı ’Günümüz Türkiye’si ve neden CHP’ konulu konferansta k"Gezi Parkı Türkiye’nin üzerindeki ölü toprağının kaldırıldığı bir park oldu ve bir dirilişin simgesi oldu" dedi.

'Gezi Parkı, Dirilişin Simgesi Oldu'
 
Gezi olayları sürecinde birbirinden güzel çeşitli tarifler yapıldığını belirten Aysever, bunlar arasında yer alan ’Haysiyet Direnişi’nin doğru olduğunu söyledi. Aysever, şöyle devam etti:
 
"Gezi benim için dirilişti. İstanbul’da yıllarca geçtiğim, üzerinden dostlar, arkadaşlarla, mutlu kederli günlerde geçtiğim Gezi Parkı, Türkiye’nin üzerindeki ölü toprağının kaldırıldığı bir park ve bir dirilişin simgesi oldu. Sadece barış, özgürlük diyen, ağızlarından tek bir kötü söz çıkmayan insanların hep bir yürek olarak, yardımlaşarak tepki verdiklerini gördüm. Tekrar burada namuslu insanların dirilişe geçtiğini gördüm. 14 yaşındaki küçük bir çocuk talihsiz bir şekilde yaşamını yitirdi. O gün hepimiz derin üzüntülere boğulduk. Berkin uyansay bu millet daha bir aydınlık gökyüzüne kavuşacaktı. Ama yine de bu millet o günkü karanlık günden uyanacak buna yürekten inanıyorum."
Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2015, 14:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER