Gaziye Devlet Övünç Madalyası

Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’nde, 2012’de terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonda yaralanan gazi Piyade Komando Uzman Çavuş Özer Bay’a, Devlet Övünç Madalyası verildi.

Gaziye Devlet Övünç Madalyası
Gazi olmasının ardından geçen yıl Abant İzzet Baysal Üniversitesi İdari ve Mali İşler Başkanlığı’nda memur olarak çalışmaya başlayan Özer Bay, Bolu Valiliği’ndeki törene eşi Gülşah ve 2 yaşındaki kızı Şükran Leyla Bay ile katıldı. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu 2. Komando Tugayı Komutan Vekili Piyade Albay Aziz Çetinkaya, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Türker Yılmaz’ın da hazır bulunduğu törende Vali Aydın Baruş, gaziye madalyasını verdi.
 
Vali Aydın Baruş, milletin birlik ve beraberliği için canlarını ortaya koyan güvenlik güçleri sayesinde huzur ve güven içerisinde yaşadıklarını söyledi. Vali Baruş, şöyle konuştu:
 
"Bugün, milletimizin birlik ve beraberlik mücadelesi devam ediyor. Halen bölücü terör örgütüne karşı güvenlik güçlerimiz, polisimiz, askerimiz büyük bir fedakarlıkla mücadele ediyor. Ben bu mücadelede yer alan tüm kardeşlerimize Allah’tan yardım diliyorum. Terörle mücadele ederken 2012 yılında Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde yaralanan Özer Bay’a devletin ve milletin şükran duygularını ifade etmek üzere bu madalyayı takdim ediyorum."
 
Madalyaya layık görüldüğü için mutlu olduğunu belirten Özer Bay, "Maalesef gazilerimiz ve şehitlerimiz gelmeye devam ediyor. ’Vatan için ayağımız feda olsun’ dedik. Canımız da feda olur. Vatan sağ olsun" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2016, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER