Gazinin, Canlı Bombaya Benzerlik Derdi

Bursa’da, güneydoğu gazisi Nur Muhammet Mustafaoğlu, IŞİD’in canlı bombası olarak aranan Savaş Yıldız’a benzerliği nedeniyle zor günler geçiriyor.

Gazinin, Canlı Bombaya Benzerlik Derdi
Merkez Osmangazi İlçesi’nde yaşayan güneydoğu gazisi çatı ustası 32 yaşındaki Nur Muhammet Mustafaoğlu, IŞİD’in canlı bombası olarak aranan Savaş Yıldız’a benzerliğiyle dikkat çekiyor. Zor günler geçirdiğini söyleyen, yolda yürürken ya da toplu taşıma araçlarına bindiğinde, insanlarına kendisine farklı bir gözle baktığını ifade eden Nur Muhammet Mustafaoğlu, “Son günlerde gazete ve televizyonlarda resmi yayınlanan canlı bombaya benzememden dolayı sokaklarda gezemez oldum. Vatandaşlardan dayak yiyeceğim diye korkuyorum” dedi.
 
Ahıska Türkü olduğunu belirten Nur Muhammet Mustafaoğlu, “Ben Ahıska Türküyüm, yıllardır Türkiye’de yaşıyorum ve ülkemi çok seviyorum. Askerliğimi Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde yaptım ve gazi oldum. Teröristin resmini ağabeyim bana gönderdi, ben de görünce şaşırdım ve polise giderek bu kişiyle ilgim olmadığını beyan edip, ifade verdim” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2016, 21:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER