Fişte Unutulan Ütü Evi Yaktı

Iğdır’da oturan Zeynep Sisko, ütüyü fişte takılı unutunca, evleri yandı. Eşyaları kullanılmaz hale gelen Zeynep Sisko, yetkililerden yardım istedi.

Fişte Unutulan Ütü Evi Yaktı
Olay, dün Özgür Mahallesi Turan Sokakta meydana geldi. Eşi Haşim Sisko ile birlikte cam kemik hastası olan 4 yaşında kızları Hümeyra Sisko’nun iddiaya göre engelli maaşının kesilmesi nedeniyle Sosyal Yardımlaşma Vakfına gitmek için evden çıkan Zeynep Sisko, ütüfişte takılı unuttu. Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan dönen Sisko çifti, evlerinde yangın çıktığını görünce sinir krizleri geçirdi. Evde kalan diğer 3 çocuğunun yangından kendilerini dışarı atarak zor kurtulduğunu anlatan anne Zeynep Sisko, şunları söyledi:
 
"Kızım cam kemik hastası. Hastanede taşeron olarak çalışan eşimin sigortası var diye Hümeyra’nın engelli maaşı kesildi. Evden gittiğimde ütü fişte takılı kalmış ve devrilmiş. Bir odamızın haricinde eşyalarımız hep yandı. Hümeyra’nın ortopedik yatağı bile kül olmuş. Maddi durumumuz iyi değil. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Yetkililer sesimizi duysun."
Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2016, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER