Fırtına Bile Durdurmadı

Bodrum’dan farklı saatlerde, fırtınalı havaya rağmen denize açılan kaçaklar, ölüme tehlikesine aldırmadan Yunan adalarına geçmeye çalıştı. Ege’de devriye görevi yürüten Türk, Yunan ve İtalyan sahil güvenlik ekipleri gece boyunca, denizde çeşitli milletlerden 70 mülteciyi yakaladı.

Fırtına Bile Durdurmadı
 
Fırtınalı bir havanın hakim olduğu Ege Denizi’nde yasa dışı geçişler, ölüm tehlikesinin artmasına rağmen hız kesmedi. Bodrum Akyarlar sahilinden yarım mil açıldıktan sonra batma tehlikesi geçiren lastik bottaki Pakistan uyruklu 10 kaçak, Türk Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı. Pakistanlılar, Bodrum Limanı’na getirildi.
 
İstanköy’de yayın yapan ’www.kos.news24.gr’ adlı sitenin haberine göre; Bodrum’dan Yunan sularına ulaşan bir bot ve bir tekne içindeki Pakistan, Suriye ve Afgan uyruklu 60 sığınmacıyı, Yunan ve İtalyan sahil güvenlik ekipleri kurtardı. Kurtarılan sığınmacılar İstanköy Adası’na götürüldü.
 
Öte yandan kaçak geçiş hazırlığındaki 24 sığınmacının Bodrum kıyılarında jandarma ve polis ekiplerince yakalandığı belirtildi.
 
Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2016, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER