Faili Belirlendi, Polis Arıyor

İsveçli Maggie Bagdo’nun eğlence İstanbul’da eğlence mekanına açılan ateş sonucu ölümüyle ilgili soruşturmada polis, silahı kullanan kişiyle o sırada yanında bulunan 4 arkadaşının kimliklerini belirledi. 4 kişi gözaltına alındıktan bir süre sonra silahı kullanmadıkları anlaşıldığından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Faili Belirlendi, Polis Arıyor
GÜVENLİK KAMERASI GÖRÜNTÜLERİ İNCELENDİ
İsveçli turist kadının eğlenmek için gittiği mekana açılan ateş sonucu yaşamını yitirdiği saldırının ardından soruşturma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı.
 
ÖNCE OTOMOBİL, ARDINDAN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ
İnceleme sonunda önce şüphelilerin kaçtığı otomobil, ardından içindekilerin kimlikleri belirlendi.
4 kişi Şişli’de yakalandı. Gözaltına alınan bu kişilerin silahı kullanmadıkları anlaşılınca savcılık talimatıyla serbest bırakaldı.
 
TETİĞİ ÇEKEN HALEN YAKALANAMADI
İsveçli kadın turiste isabet eden kurşunun çıktığı silahı kullandığı belirlenen 5’inci kişi ise tüm aramaları rağmen yakalanamadı. Polis adının E.K olduğu öğrenilen şüpheliyi yakalamak için arama ve operasyonlarını sürdürüyor.
 
BAGDO’NUN CENAZESİNİN YAKINLARI TARAFINDAN ALINMASI BEKLENİYOR
Eğlenmek için gittiği merkezde, maganda silahından çıkan kurşunun isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden Maggie Bagdo’nun cenazesi Adli Tıp Kurumu’nda bekletiliyor. Kurumdaki işlemlerinin tamamlandığı, cenazenin yakınları tarafından teslim alınacağı ancak cenazeyi alacak kişilerin henüz İstanbul’a gelmediği öğrenildi.
 
TATİL İÇİN GELDİ. SERSERİ KURŞUN O’NU BULDU. HENÜZ 33 YAŞINDAYDI
İstanbul’a tatil için geçtiğimiz hafta gelen 33 yaşındaki İsveç vatandaşı Maggie Bagdo, Cuma’yı Cumartesi’ye bağlayan gece eğlenmek için gittiği Beşiktaş’taki eğlence mekanının girişine sigara içmek için çıktı. Bir otomobilden bulunduğu yöne doğru ateş açıldı. Saldırganların silahından çıkan kurşunlardan biri onun vücuduna isabet etti. Kanlar içinde yere yığıldı. Götürüldüğü hastanede yaşama 3 saat daha tutunabildi. Hayatını kaybetti.
Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2015, 22:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER