Evden 3 Kamyon Dolusu Çöp Çıktı

Sakarya'nın Akyazı İlçesi'nde, şikayet üzerine harekete geçen belediye ekipleri, Gülhanım ve İsmail Tosun çiftinin oturduğu evden, 3 kamyon dolusu çöp çıkardı. Komşuları, yaşlı çiftin sokakta işe yarar diye topladıkları herşeyi eve getirdiğini ve hiç çöp atmadıklarını söyledi.

Evden 3 Kamyon Dolusu Çöp Çıktı

Yeni Mahalle'de oturan İsmail Tosun’a ait evden yayılan kötü kokuların giderek artması üzerine çevre sakinleri Belediye ve polisi arayarak yardım istedi. Yaşlı çiftin oturduğu iki katlı eve giren polisler, çöp yığınlarıyla karşılaşıp şoke oldu.

Akyazı Belediyesi’nden gelen 10 kişilik ekip, evdeki çöpleri kamyonlara yükleyerek götürdü. Evde 3 kamyon dolusu çöp çıktı. Çöplerin boşaltılması sırasında polis ekipleri evin çevresinde güvenlik önlemi alırken 112 sağlık ekipleri de hazır durumda bekletildi. 

Tosun çiftinin çevrede buldukları herşeyi evlerine götürdüklerini söyleyen mahalle sakinleri, "Sokakta ne buluyorlarsa eve getiriyorlar. Evdeki çöpleri de hiçbir zaman dışarı atmıyorlar. Keçi de besliyorlar. Çevreye ağır kokular yayılıyor" diyerek tepki gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2012, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER