Engelli Öğrencilerin El Emekleri Sergilendi

Kayseri’de engelli öğrencilerin yaptığı iş eğitimi ürünleri sergilendi. Hacı Mustafa Postaağası İş Eğitimi Okulu, Aile Birliği Başkanı Sevgi Öztürk, engelli çocuklara acınmasını istemediklerini ve yaptıkları iş eğitimi ürünleri ile kendi yaşamlarını kendi başlarına yapma becerisi kazandırdıklarını söyledi.

Engelli Öğrencilerin El Emekleri Sergilendi
Hacı Mustafa Postaağası İş Eğitim Okulu 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir düğün salonunda eğlence düzenledi. Çok sayıda öğrenci ve ailelerin katıldığı etkinliğe öğrencilerin iş eğitimi ürünlerinden ahşap süsleme ve boyama, tesbih, boyama işçiliği ve mozaik çalışması olan resimler sergilendi. Okul Aile Birliği Başkanı Sevgi Öztürk, şöyle dedi:
 
"3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ nedeniyle bir eğlence düzenledik. Çocuklarımızın bugün kendilerine ait olduğunu bilmeleri aileleriyle eğlenmeleri ve yaptıkları iş eğitim ürünlerini sergilenmesini istedik.Engelli öğrencilerimizin sadece istedikleri sevgi ve ilgidir.Onlara acınmasını istemiyoruz.Öğrencilerimizin en önemli özelliği yapmış oldukları el becerileri ve diğer insanlara göre ellerine verilen iş ne olursa olsun bitirene kadar uğraşırlar.İş eğitimi ile engelli öğrencilerimiz kendi yaşamlarını kendi başlarına yapma becerisi kazandırıyor.Engelsiz bir toplum dileyerek,engel yüreklerde olmasın."
 
Etkinlik öğrencilerin hep birlikte şarkı söylemeleri ile sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2015, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER