Engelli Milli Sporcu Güçlükle Oyunu Kullandı

Sivas’ta bu sabahtan itibaren seçmenler oy kullanmak için sandık başına giderken, engelliler sorun ile karşılaştı. Paralimpik Boccia milli takım sporcusu 28 yaşındaki Muhammet Gökkaya kucakta taşınarak oyunu kullanabildi.

Engelli Milli Sporcu Güçlükle Oyunu Kullandı
 
Sivas’ta  21 sandıkta yaklaşık 9 bin seçmenin oy kullanacağı Fatih Mahallesi’ndeki İMKB Anadolu Lisesi’nde de sabah erken saatlerde yoğunluk görüldü. Oylarını kullanmak isteyenler sıraya girdi. Oy kullanmak için okul önüne gelen engelli ve yaşlılar ise merdivenleri çıkmakta zorlandı.
 
ARACI ASANSÖRE SIĞMAYINCA
 
Oy kullanmak için sabah saatlerinde okula gelen doğuştan bedensel engelli Paralimbik Boccia milli takım sporcusu Muhammet Gökkaya, okul giriş merdiveni yanındaki engelli asansörünü kullanmak istedi. Ancak engelli aracı asansöre sığmayınca yukarı çıkamadı. Uzun süre okul girişinde bekleyen Gökkaya, yardım istedi. Görevlilerin kucakta taşıma isteklerini önce kabul etmedi. Bu sırada okula ziyarete gelen Belediye Başkanı Ak Partili Sami Aydın ile de görüşerek sıkıntısını anlattı. Bir süre daha bekleyen Gökkaya, görevlilerin iknası sonucu aracından alınıp engelli asansörüne konulan tahta bir sıraya oturtularak yukarı çıkarıldı. Ardından kucakta taşınarak oyunu kullanacağı sandığa götürüldü. Paravanın arkasına da kucakta taşınan Gökkaya, sandık görevlilerinin yardımıyla oy kullanma işlemini tamamladı. Tekrar kucakta indirilerek engelli aracına konulan Gökkaya, engelli seçmenler olarak bu tür sıkıntılar yaşamak istemediklerini dile getirdi.
 
ÖNCE İŞ SONRA OY
 
Kenar mahallede oturan kadınların bir bölümü seçim günü sokak üzerinde halı ve kilim yıkayıp, yün ayıkladı. Ev kadınları işlerinin önemli bölümü yaptıktan sonra yoğunluk azalınca oy kullanmaya gideceklerini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2015, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER