Edremit'te Öğrencilerden Bahar Temizliği

Van’da havaların ısınmaya başlaması ile birlikte Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Edremit Belediyesi’nin sunduğu destekle çevre temizliği yaptı.

Edremit'te Öğrencilerden Bahar Temizliği
Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, çevre bilinci oluşturmak amacıyla Edremit Belediyesi Fen işleri Temizlik Birimi ile birlikte temizlik çalışması yaptı. Temizlik kampanyası projesiyle kış mevsiminde yükselip düşen su seviyesi nedeniyle Şamran Kanalı etrafında biriken çöpler öğretmen, öğrenciler ve Edremit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Temizlik Birimi çalışanları tarafından temizlendi. Çevre temizliğinin önemine dikkat çeken Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Neşe Evliyaoğlu, daha temiz bir çevrede, daha sağlıklı ortamların yaratılması ve çevredeki vatandaşlarında duyarlı olmasını sağlamak amacıyla böyle bir proje başlattıklarını söyledi.
 
Evliyaoğlu, "Öğrencilerimize çevre bilincini aşılamak, okulumuzun, mahallemizin, sokağımızın temizliğinin bizim için önemli olduğunu anlatmak için böyle bir çalışma başlattık. Bu proje kapsamında tarihi dokusuyla önemli bir yeri olan Şamran Kanalı’nın etrafını temizlemeye başladık. Amacımız bu projeyle hem halkımızı hem de öğrencilerimizi bilinçlendirmek. Bize destek sunan Edremit Belediyesi’ne de teşekkür ediyoruz" dedi.
 
Edremit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü personeli Suna Kara ise, yaşanılabilir bir çevre için yaptıkları kampanyaların devam edeceğini söyledi. Kara, "Çevre bilincini ve duyarlılığını oluşturmak için okullarda başlattığımız kampanyanın ilçemize bağlı tüm mahallelerde devam edeceğiz. Bu ilçe hepimizin ve temizliğinden hepimiz sorumluyuz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2016, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER