Dünya Deri Sektörü Uşak’ta Buluştu

Dünya deri sektörü geleceğini Uşak'ta aradı. Uşak Deri Sanayicileri Derneği ve İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği'nin organizasyonu ile sektörün bugünü ve 2020 beklentileri ele alındı.

Dünya Deri Sektörü Uşak’ta Buluştu

 

 Organizasyona Çin'den Almanya'ya, İsviçre'den İngiltere'ye kadar deri sektörünün önde gelen aktörleri katıldı. Burada deri konfeksiyonunun karlarının büyük olduğu ancak üreticilerin güç şartlarda faaliyet yürüttüğü vurgulanarak, sektöre destek verilmesi talep edildi.  
 
Deri ihracatında gelinen aşamayı değerlendiren Uşak Deri Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Akif Küplemez de  "Sadece Avrupa Birliği ve Rusya ile 5 milyar dolarlık 2023 hedeflerini yakalamamız mümkün değil. Uzakdoğu ülkelerini irdelemeli ve buraları ele almalıyız. Diğer yandan üniversite ve sanayi ortaklığını sahaya indirmeli ve ortak tavırlarını mümkün kılmalıyız." dedi.
          
Organizasyon dahilinde yapılan 'Dünya Deri Sektörünün Bugünü' konulu paneli İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Lemi Tolunay yönetirken; katılımcılar arasında Matraş Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Deri ve Deri Ürünleri Sektör Meclisi Başkanı Hakkı Matraş, Halland'dan Stahl CEO'su Huub Van Beijeren, Almanya TFL Araştırma Geliştirme Bölümü Başkanı Yardımcı Jürgen Christner, Çin Deri Sanayi Birliği Genel Sektreteri Chen Zhanguang, İsviçre Ham Deri ve Deri Toptan Satıcısı Sam Fayon ile Türkiye Deri Konfeksiyoncuları Derneği Başkanı Mehmet Ali Dinç yer aldı.        
 
Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2012, 21:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER