Down Sendromlu Güllü'nün Gelinlik Hayali Gerçek Oldu

Manisa’nın Turgutlu İlçesi’nde yaşayan down sendromlu 23 yaşındaki Güllü Aran’ın gelinlik hayalini Yunusemre Belediye Başkanı Ak Partili Mehmet Çerçi gerçekleştirdi.

Down Sendromlu Güllü'nün Gelinlik Hayali Gerçek Oldu
Turgutlu İlçesi’nde, anne ve babası vefat eden down sendromlu Güllü Aran, eğitim gördüğü Firdevs Gürel Özel Eğitim İş Uygulama Okulu öğretmenleriyle birlikte Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı eşya deposuna geldi. Güllü Aran’a gelinliğini Belediye Başkanı Mehmet Çerçi teslim etti. Firdevs Gürel Özel Eğitim İş Uygulama Okulu öğretmenlerinden Özge Dombaycı, "Yunusemre Belediyesi’ne gelinlik alınması amacıyla başvurduk. Güllü gelin olmayı, gelinlik giymeyi çok istiyordu. Gelinliğini okulumuzun Engelliler Haftası dolayısıyla düzenleyeceği etkinlikte giyecek"dedi. AK Partili Belediye Başkanı Mehmet Çerçi de down sendromlu Güllü’nün hayalini gerçeğe çevirmekten dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti.
 
Çerçi, "Gürel Özel Eğitim İş Uygulama Okulu yönetimi öğrencileri down sendromlu kardeşimiz Güllü Aran’ın gelinlik hayalini gerçeğe çevirmek için bizlere başvurdu. Biz de bu isteği geri çevirmedik. Onun mutluluğuna vesile olmak bizi çok sevindirdi" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2017, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER