Doğu Karadeniz'de Oy Verme İşlemi Sürüyor

Doğu Karadeniz Bölgesi illerinde oy verme işlemleri sürerken, bazı sandıklarda katılımın az olduğu, bazılarında ise kuyruklar oluştuğu gözlendi.

Doğu Karadeniz'de Oy Verme İşlemi Sürüyor
 
Oy verme işlemi Trabzon, Rize, Giresun, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt’ta genel olarak sakin devam ediyor. Bölge illerinde ilk saatlerde dikkat çeken az sayıda katılım ilerleyen saatlerde bir miktar artış gösterdi. Rize’de de bazı sandıklarda kuyruklar oluşurken, bu sandıklarda yaşlı seçmenlere öncelik tanındı.
 
RİZE’ DE OY KULLANMA GERGİNLİĞİ
 
Bu arada, Rize’de Müftü Mahallesi’nde İmam Hatip Lisesi’ndeki 1143 nolu sandıkta oy verme tartışması yaşandı. AK Partili sandık görevlileri, sandık başkanı N.Ç.’nin, pusulada yazanları okumakta güçlük çeken yaşlı seçmenlerle birlikte girdiği oy kullanma kabininde HDP’ye oy vermeleri yönünde telkinlerde bulunduğunu iddia etti. Aynı okulda oy kullanan AK Parti Rize Milletvekili ve 1’inci sıra milletvekili adayı Hasan Karal, partililerin durumu anlatması sonrasında olayı İl Seçim Kurulu’na ihbar etti. Bunun üzerine de Seçim Kurulu’nca gönderilen görevliler oy kullanma işlemini takibe aldı. 
 
Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2015, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER