Diyalize Girerken Tanıştılar, Hastanede Evlendiler

Yozgat’ın Sarıkaya ilçesinde 6 ay önce böbrek rahatsızlığı nedeniyle diyalize girerken tanışan 25 yaşındaki Hanife Akdemir ile 37 yaşındaki Murat Yurtbulmuş hastanede düzenlenen törenle evlendi. 

Diyalize Girerken Tanıştılar, Hastanede Evlendiler
 
Sarıkaya ilçesinde ikamet eden ve böbrek rahatsızlığı bulunan Hanife Akdemir ile Murat Yurtbulmuş Sarıkaya Devlet Hastanesi’ndeki diyaliz ünitesinde teravi görürken tanıştı. Bir süre arkadaşlık yapan ikili, evlenmeye karar verdi. Aileleri de onay veren Akdemir ve yurtbulmuşy’un düğününü hastane yönetimi üstlendi.
 
Hastanede gerçekleştirilen törene Yozgat Valisi Abrdülkadir Yazıcı, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri İsmail Kurca, Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, Belediye Başkanı Ömer Açıkel, hastane personeli ve çiftni yakınları katıldı. Törende, Yozgat Valisi Abdülkadir Yazıcı ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri İsmail Kurca nikah şahitliği yaptı.
 
Çiftin nikahını Belediye Başkanı Ömer Açıkel kıyarken, Vali Yazıcı ve diğer yöneticiler gelin ve damadı tebrik ederek, altın taktı. Pasta kesilmesinin ardından çift, dans ederek mutluluklarını davetlilerle paylaştılar.
Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2014, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER