Dikkat Sağanak Yağış!

Yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu ile Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Elazığ ve Bingöl çevrelerinin genellikle yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Dikkat Sağanak Yağış!

Sabah ve gece saatlerinde Marmara, İç Ege, Göller Yöresi, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre hava sıcaklığı, ülke genelinde gündüz sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde, gece sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyredecek.
 
Rüzgarın, genellikle güney ve doğu yönlerden, zamanla Güneydoğu Anadolu’da kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneybatısı, Ege Kıyıları ile ilk saatlerde Batı Karadeniz Kıyıları’nda yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
 
Ankara: Az bulutlu ve açık, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 17
 
İstanbul: Az bulutlu ve açık, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 20
 
İzmir: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra parçalı bulutlu 20
 
Adana: Az bulutlu, sabah saatlerinde parçalı yer yer çok bulutlu 26
 
Antalya: Az bulutlu ve açık 22
 
Samsun: Az bulutlu 22
 
Trabzon: Parçalı bulutlu 19
 
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğu kesimleri akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı (Gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.) 10
 
Diyarbakır: Parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 17
Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2013, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER