Devrimci Parti Operasyonuna Tepki

İstanbul’da Birleşik Devrimci Parti il binası, Genel Başkan Ufuk Göllü’nün ve parti üyelerinin evlerine yapılan operasyonlar, partinin İzmir teşkilatı tarafından protesto edildi.

Devrimci Parti Operasyonuna Tepki
 
Alsancak Semti’ndeki Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde toplanan 20 kişilik grup, İstanbul’daki Birleşik Devrimci Parti il binası ve üyelerinin evlerine yapılan operasyonları protesto etmek için basın açıklaması yaptı. Grup adına konuşan Hazal Elçin Yanar, "1 Mart Salı günü, sabaha karşı Kadıköy’de bulunan il binamız, Sultangazi ilçe temsilciliğimiz ve genel başkanımız Ufuk Göllü’nü evi başta olmak üzere üyelerimizin evleri hukuksuz bir şekilde basılmış, 10 üyemiz gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınanların büyük çoğunluğu partimizin resmi üyeleri ve yöneticileridir. Partimiz meşruiyet temelinde işçi sınıfına, Kürt halkına, kadınlara ve doğaya karşı bütün saldırılarda ezilenlerden yana tavrını koymaktan hiçbir zaman çekinmemiştir" dedi.
 
Grup basın açıklamasının ardından "Komplolar sökmedi, sökmeyecek. Yaşasın partimiz Devrimci Parti ve gözaltılar, tutuklamalar, baskılar bizi yıldıramaz" diye slogan atıp dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2016, 20:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER