Devlet Hastanesi'nde Yangın Paniği

Denizli Devlet Hastanesi’nin Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisi ile Çocuk Hastalıkları Servisi’nin bulunduğu bloğun bodrum katındaki arşiv bölümünde, tadilat sırasında oksijen kaynağından sıçrayan kıvılcımdan yangın çıktı. Binayı saran duman yüzünden hamile kadınlar ile çocuk hastalar, kollarına takılı serumlarıyla tahliye edildi. Hamile kadınlar, başka bir hastaneye ambulansla sevk edildi. İtfaiye ekipleri küçük çaplı yangını söndürdü, havalandırılan binaya diğer hastalar tekrar alındı. 

Devlet Hastanesi'nde Yangın Paniği
 
Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Berna Öztürk, küçük bir kaza atlattıklarını belirterek şöyle dedi:
 
"Arşiv bölümünde tadilat yapılırken küçük bir kıvılcımla havalandırma bölümünde tozlar tutuşmuş. Havalandırma bölümünden dumanın yayılması sonucu böyle bir olay yaşandı. Önemi bir şey yok. Temelde aktif bir yangın yok ama, bazı servislerdeki hastaları her ihtimale karşı tahliye ettik. Şu anda hiçbir sıkıntı yok."
 
NEDENİ ARAŞTIRILIYOR
 
Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Şube Müdürü İsa Bay da, yangının çıkış nedeniyle ilgili teknik inceleme başlatıldığını belirterek, "İhbarın gelmesiyle birlikte ekiplerimiz çok kısa sürede olaya müdahale etti. Çıkış nedeniyle ilgili inceleme sürüyor. Ancak arşiv bölümünde tadilat sırasında havalandırmaya sıçrayan kıvılcım sonucu dumanın yayıldığını sanıyoruz" açıklamasını yaptı.
Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2015, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER