Denizli'nin Genç Tasarımcılarından Yaz Kreasyonu

Denizli’de 40 kursiyere tasarım eğitimi veren Tekstil Yenilik ve Tasarım Merkezi, yaz kreasyonunu tanıttı.

Denizli'nin Genç Tasarımcılarından Yaz Kreasyonu
Deniz Ticaret Odası ve Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle 2014 yılında kurulan Tekstil Yenilik ve Tasarım Merkezi, yaz kreasyonunu tanıttı. Geçen yıl 192 saat tasarım eğitimi alan 40 kursiyer, 96 saat tasarım yazılımı programı eğitimine katıldı. Kursiyerler tarafından hazırlanan yaz kıyafetleri Anemon Otel’deki defileyle tanıtıldı.
 
Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer, defileden önce otelde sunucu Özlem Yıldız ve manken Didem Soydan ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Özer, "Denizli’de 3 bin 500 yıldır tekstil var. Günümüzde 180 ülkeye ihracat yapılıyor. Yeni tasarımcılar, firmalarda istihdam edilmeye başlandı. Tasarımcılarımızın markalaşma ve ihracatın artmasına katkı vereceklerini düşünüyoruz. Denizli Tekstil Yenilik ve Tasarım Merkezi, faaliyetlerini aralıksız olarak sürdürecek" dedi.
 
Defilenin sunuculuğunu Özlem Yıldız yaparken, ünlü mankenler Didem Soydan, Ece Begüm Yücetan ve Sinem Sülün’ün de aralarında olduğu 10 manken genç tasarımcıların hazırladığı yaz kreasyonunu tanıttı. Kıyafetlerin tasarımları ve mankenlerin performansı büyük beğeni topladı. Kıyafetlerin bezlerinin Kızılcabölük, Buldan ve Babadağ’da el tezgahlarında dokunduğu belirtildi. Defilenin ardından tasarımcılara belgeleri verildi.
Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2016, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER