Dava 14 Temmuz'a Ertelendi

Kayseri'de görülen Ali İsmail Korkmaz davasında, tutuklu sanıkların tahliye talepleri reddedilirken, duruşma 14 Temmuz'a ertelendi.

Kayseri Adliyesi 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nin salonunun küçük olması ve güvenlik nedeniyle mahkeme salonuna dönüştürülen Konferans salonunda yapılan ve 3 kez ara verilen duruşma 14 saat sürdü. 12 tanığın dinlendiği duruşma aynı salonda yapılmak üzere 14 Temmuz'a ertelendi. Duruşmada tüm tutuklu sanıkların tutuklu hallerinin devamına diğer sanıkların tutuklanma talepleri ise mahkeme heyeti tarafından reddedildi. 
 
KARAR AÇIKLANDI VE DURUŞMA 14 TEMMUZ'A ERTELENDİ
 
Üçüncü kez verilen aradan sonra kararı açıklayan Mahkeme Başkanı, "Tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına, tüm tutuksuz sanıkların tutuklanması talebinin reddi ile iddia amakamının Yalçın Akbulut’un tutuklanma talebinin reddine. Bilirkişiden ek rapor istenmesine, katılan tarafından izletilen yeni görüntülerin soruşturma dosyasının istenmesine, MOBESE görüntülerinin istenmesi, geldiğinde bu görüntülerin göz önüne alınması için TUBİTAK’a gönderilmesi, Sefa Kırbaş’a ait görüntünün sunulması takdirde görüntü saat tespitinin yaptırılması, dinlenen tanık Tevfik Caner dava dosyasının istenmesine, olay yer ve çevresinde yapılan telsiz görüşmelerinin mahkemeye gönderilmesinin istenmesine, Sağlık Bakanlığı’na yazı yazılarak Ali İsmail Korkmaz’ın kaldığı hastanelerde yürütülen soruşturma varsa dosyanın istenmesine, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’nden polis memurlarına olay günü zimmetli olarak verilmiş gaz maskesi ve kask bulunup bulunmadığının sorulması, Ali İsmail Korkmaz’ın tüm sağlık bilgilerinin istenmesi için Adli Tıp Kurumu’na yazı yazılmasına, tanıklara zaman harcadıkları için ücret verilmesine, duruşmanın bu salonda 14 Temmuz’a ertelendi." dedi. Kararın açıklanmasının ardından salonda bulunanlar 'Ali İsmail Kormaz ölmez' diye bağırdı.
Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2014, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER