Dans Festivali Heyecanı

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde 16’ncısı bu yıl düzenlenen Uluslararası Dans Festivali, ’Cuba Linda’ grubunun gösterisiyle start aldı.

Dans Festivali Heyecanı
 
Bodrum Dans Kulübü tarafından Türkiye Dans Sporları Federasyonu’nun (TDSF) destekleriyle 26-31 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen 16’ncı Uluslararası Bodrum Dans Festivali başladı. UNESCO kültürel etkinlikler listesinde yer alan festival; Küba’dan ’Cuba Linda’ grubuyla start aldı.
 
Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’ndeki gösteri, yağmurlu havaya yüzünden 21.45’te, 45 dakika gecikmeli başladı. Yağmur nedeniyle izleyenler ve dansçılar bir süre üstü kapalı sahnenin üzerine çıktı. Koltuklarında kalan bazı izleyiciler de şemsiyelerine sarıldı. İlk olarak festivalde gösteri sunulacak çeşitli ülkelerden dansçılar, hep birden sahneye çıktı. Yabancı dansçılar, Damat Halayı müziğine eşlik edip oynaması beğeni topladı. Bir süre dans eden grup yağmurun da dinmesiyle yerini Cuba Linda’ya bıraktı. Festivalin açılışını yapan Cuba Linda grubunun yaklaşık bir saat süren performansı ayakta alkışlandı. Grubun akrobasi gösterini de içeren performansı nefesler tutularak izlendi.
 
HER GECE DANS
 
Gürcistan, Yunanistan, Bulgaristan, Estonya, Kırgızistan, Kenya ve Küba olmak üzere yabancı yedi ülke dansçılarının yer aldığı festivalde Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği ve Turgutreis Meydanı’nda her akşam dans gösterileri sunulacak. Festival programına dahilinde TDSF tarafından 30-31 Mayıs’ta Salsa, Latin ve Standart Dans yarışmaları yapılacak. Festivalde 1500 dolayında dansçı sahne alacak.
Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2015, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER