Çukurca'da Askeri Birliğe Taciz Ateşi

Hakkari’nin ırak sınırında bulunan Çukurca İlçesi’nin Işıklı Bölgesi’nde konuşlu bulunan askeri birliğe bir grup PKK’lı tarafından taciz ateşi açıldı.

Çukurca'da Askeri Birliğe Taciz Ateşi

Askerler, ateşe anında karşılık verirken, sınırdaki askeri birliklerden de taciz ateşinin yapıldığı bölge yoğun top ateşine tutuldu. Hakkari Vali Vekili Önder Bozkurt, taciz ateşi esnasında ölen ve yaralananın olmadığını söyledi.

Havaların ısınmasıyla birlikte bölgede başlatılan operasyonlar devam ederken, sınırın sıfır noktasında bulunan Çukurca İlçesi’ne 15 kilometre uzaklıkta bulunan Işıklı Bölgesi’nde konuşlu bulunan askeri birliğe sabah saatlerinde PKK’lı teröristlerce taciz ateşi açıldı. Irak topraklarından yapılan taciz ateşine askerler anında karşılık verdi. Hakkari Vali Vekili Önder Bozkurt Irak topraklarından yapılan taciz ateşinde ölen ve yaralananın olmadığını söyledi.

Taciz ateşinin ardından ise bölge yoğun top ateşine tutuldu. Sınırın sıfır noktasındaki Darsinki, Işıklı ve Hakan Tepe askeri üst bölgeleri ve Çukurca İlçesi'ndeki 20'nci Sınır Jandarma Tugayı'ndaki askeri birliklerden taciz ateşinin yapıldığı bölge ve çevresi yoğun top atışına tutuldu. Top atışlarının Çukurca İlçesi'ne yakın olan PKK'nın Zap Kampı’na doğru yapıldığı gözlenirken, atışlar aralıklarla bir süre devam etti. Top sesleri ilçe merkezinde de duyuldu. Öte yandan ilçe merkezinde ise sabah saatlerinde uçak hareketliliği yaşandığı gözlendi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2012, 14:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER