Çifte Bakanlı Hastane Temeli

Denizli’de Çameli Devlet Hastanesi’nin temel atma törenine Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile birlikte katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçiminde alınan oy oranını 5 puan artıran bölgelere ilave ödül vereceklerini, 10 puan artıranlara özel ödül vereceklerini söyledi.

Çifte Bakanlı Hastane Temeli
 
Denizli’nin Çameli İlçesi’nde yapılacak 27 yataklı Devlet Hastanesi’nin temel atma törenine Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, AK Partili Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. İlçeye helikopterle gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’ye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
 
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, ilçenin yıllardır beklediği, ancak tamamlanamayan Acıpayam-Çameli-Fethiye Yolu’nun bu yıl mutlaka bitirileceğini söyledi. Dünyanın yolunu yaptıklarını ancak Çameli yolunu bitiremediklerini söyleyen Zeybekci, "Çameli yolunda biraz başımız önümüze eğildi. Bu yol da biraz talihsiz, dördüncü müteahhitte. İnşallah bu yol 2015 yılında ya bitecek ya bitecek. Müteahhitle bugün hesabı gözden geçireceğiz. Bir yolun inşaatı 10 sene sürer mi? 10 senede biz Türkiye’ye otobanlar yaptık, 17 bin kilometre duble yol yaptık. Boğazın altına iki tane tüp geçit, üstüne iki tane köprü yaptık" dedi.
 
ALMANYA’YA HASTANE
 
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise dünyanın birçok yerinde hastaneler yaptıklarını belirterek Almanya’ya da Türk vatandaşlar için hastane yapacaklarını söyledi. Müezzinoğlu, "Somali’de Pakistan’da hastanelerimiz var. Kırgızistan’da yaptık şimdi de Almanya’da yapacağız. Oralarda bayrağımız dalgalanıyor. Birileri lafla milliyetçilik yapıyor. Milliyetçilik lafla yapılmaz hizmetle yapılır. Biz AK Parti olarak milletin derdini kendi derdimiz bildik. Sıkıntıları azalttık" dedi.
 
Çameli’nin AK Parti kurulduğundan beri hep AK Parti’nin yanında olduğunu söyleyen Müezzinoğlu, seçimlerde Cumhurbaşkanlığı seçimindeki oy oranını artıran bölgelere ödül vereceklerini söyledi. Müüezzinoğlu, "Cumhur olarak başkanınızı seçtiniz. Başkanınıza yüzde 70 civarında destek verdiniz. Şimdi ben Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy oranın üzerine 5 puan ilave koyanlara ödül veriyorum. 10 puan koyarsa farklı ödül vereceğiz. O ödülü değerli Bakanımız takdir edecek. Biz ilave ödül vermekten onur duyarız. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak" diye konuştu.
 
Millete hizmetin lafla değil icraatla olduğunu kaydeden Müezzinoğlu, gerçekleşmeyecek vaat veren siyasi partileri eleştirerek, "Biz bu milleti nasıl kandırırız diye düşünüyorlar. Bol bol atıyorlar. Bu milleti kuşbeyinli sanıyorlar. Halbuki kuş beyinli bunlar. Bu milletin geleceğini düşünmeyen, en ufak bir eseri olmayanları bu millet tanıyor" diye konuştu. Konuşmasının ardından müteahhit Nedim Şimşek’i yanına çağıran Müezzinoğlu 385 günde bitirilmesi planlanan hastane inşaatının bu yılın sonuna yetiştirilmesi ile ilgili olarak pazarlık yaptı. Müteahhit Şimşek, inşaatın yıl sonuna yetiştirileceğini söyledi.
 
Bakanlar daha sonra temel atma butonuna basarak 6 milyon 242 bin liraya malolacak hastanenin temelini attı.
 
İki bakan daha sonra Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını yaptı ve Kaymakamlık’ta muhtarlarla ve daire müdürleriyle toplantı yaptı.
Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2015, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER